پارک امیرگان استانبول

emirgan_park_istanbul2safarafarin-qpr.jpg
emirgan_park_istanbul2safarafarin-qpr.jpg emirgan_park_istanbul3safarafarin-qpr.jpg emirgan_park_istanbul4safarafarin-qpr.jpg emirgan_park_istanbul5safarafarin-qpr.jpg
پارک های استانبول یکی از جاذبه های این شهر هستند که برخی از ان ها مانند پارک امیرگان استانبول (Emirgan Park Istanbul) به دلیل میزبانی برخی از جشنواره ها شهرت یافته اند . در این قسمت قصد داریم پارک امیرگان را معرفی کنیم با ما همراه باشید .
درباره پارک زیبای امیرگان در استانبول
همانند دیگر شهرهای توریستی در سطح شهر استانبول نیز پارک های بزرگ و کوچکی وجود دارد که گردشگران در زمانی که احساس کردند نیاز به آرامش ، گردش در طبیعت و یا فرار از هیاهوی شهر دارند به آنان مراجعه کنند . پارک امیرگان استانبول با قدمتی بیش از 300 سال در قسمت اروپائی شهر واقع شده و در زمینی به وسعت 117 جریب گسترده شده و گونه های مختلفی از درختان و گل های تزئینی را در خود جای داده است . پارک امیرگان که از قدیمی ترین پارک های استانبول می باشد در مجاورت تنگه بسفر قرار گرفته و بخش های مختلف آن توسط دیوارهایی مرتفع احاطه شده است . این پارک که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در فصل بهار به خصوص ماه آوریل میزبان جشنواره لاله هاست و گونه ها و رنگ های متنوع از این گل زیبا در بخش های مختلف آن به چشم می خورد که بسیار دیدنی است .
پارک امیرگان از قدیمی ترین پارک های استانبول
پارک تاریخی امیرگان استانبول در محله ای به همین نام در منطقه ساریر واقع شده و امروزه تحت نظر شهرداری استانبول فعالیت می کند . این پارک که از تفریحات استانبول محسوب می گردد در دامنه کوه قرار گرفته و از زمان تاسیس چندین بار تغییر مالکیت داده است تا اینکه در سال 1940 میلادی به مالکیت استانبول درآمد . پارک امیرگان استانبول 470 هزار متر مربع وسعت دارد و با دو تالاب زیبا و بیش از 120 گونه گیاهی تزئین شده است همچنین در این مجموعه مسیرهای مختلف پیاده روی و زمین بازی در نظر گرفته شده و آلاچیق هایی نیز برای پیکنیک و گردش فراهم شده است . از سال 2005 ، هر سال در ماه آوریل فستیوال بین المللی لاله در امیرگان برگزار می شود که جذابیت و جلوه ای از رنگ های مختلف به پارک می بخشد .
همانگونه که بیان شد در این پارک درختان مختلفی وجود دارند که برخی از ان ها عبارتند از : درختان کاج سنگی ، کاج ترکی ، کاج حلب ، کاج آبی ، کاج سپید شرقی ، کاج دریایی ، سرو ژاپنی ، صنوبر نروژی ، صنوبر آبی ، سرو اطلس ، سرو هیمالیایی ، سرو لبنانی ، چنار ، درخت زبان گنجشک ، فندق ، درخت بید بابل ، بلوط مجار ، صنوبر سپید کولورادو ، درخت چهل سکه ، سرو سرخ کالیفرنیا ، درخت ماموت ساحلی و درخت کافور .
در نیمه دوم قرن نوزدهم در این پارک سه عمارت چوبی بنا شد که هنوز هم پا بر جا بوده و از جاذبه های گردشگری استانبول می باشند . عمارت های زرد ، صورتی و سفید در سال 1970 مورد بازسازی قرار گرفتند تا برای استفاده عموم اماده گردند اکنون این عمارت ها به عنوان رستوران و کافه مورد استفاده قرار می گیرند .
ساعت کاری پارک امیرگان ترکیه
پارک امیرگان که از بزرگترین پارک های عمومی استانبول می باشد هر روزه از ساعت 7 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و تا 10:30 شب باز می باشد. توجه داشته باشید که بازدید از این پارک تاریخی رایگان است و دسترسی به این پارک با اتوبوس و تراموا به راحتی امکان پذیر می باشد . گردشگران تور استانبول در زمانی که از گردش در میان مراکز خرید استانبول و ابنیه تاریخی آن خسته شدند می توانند به پارک امیرگان رفته و از طبیعت زیبا و آرامش حاکم بر این پارک لذت ببرند .
pic748238210001