منطقه گرنی گراد در زاگرب

76c0f5db-092e-457b-a657-ded26d135d3c.jpg
76c0f5db-092e-457b-a657-ded26d135d3c.jpg 11e0c5ec-01a3-47a3-a103-1256058053f6.jpg gornji_grad_zagreb3safarafarin-qpr.jpg gornji_grad_zagreb5safarafarin-qpr.jpg gornji_grad_zagreb1safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب سعی شده منطقه گرنی گراد در زاگرب (Gornji Grad Zagreb) که از مناطق تاریخی پایتخت کرواسی است معرفی شده است با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد این منطقه کسب کنید .
درباره گرنی گراد زاگرب
منطقه گرنجی گراد در زاگرب از جمله مناطق مرکزی پایتخت است که با بیش از 10 کیلومتر مربع وسعت جاذبه های متعددی را در خود جای داده و یکی از مناطق ایده آل برای بازدید گردشگران علاقه مند به تاریخ می باشد . منطقه گرنجی گراد یا شهر بالا که هسته قرون وسطی زاگرب است دارای ابنیه تاریخی و جاذبه های توریستی مختلفی است که دیدن تمامی ان ها مستلزم داشتن زمان کافی می باشد . این منطقه که از جاذبه های گردشگری کرواسی می باشد از جنوب با منطقه دنجی گراد ، از غرب با منطقه Crnomerec ، از شرق با منطقه ماکسیمیر و از شمال با منطقه Podsljeme همسایه است . گردک و کاپتول که دو هسته مجزای قرون وسطی شهر زاگرب بودند امروزه جز منطقه گرنجی گراد هستند و شهر بالا را تشکیل می دهند در واقع کاپتول مقر اسقف و گردک شهری آزاد که بیشتر تجار و صنعتگران در آن زندگی می کردند بود با ادغام این دو قسمت در قرن هجدهم میلادی بخش شمالی زاگرب تاریخی ایجاد شد . گرنجی گراد بر طبق سرشماری که در سال 2011 میلادی انجام شد 30962 نفر جمعیت داشت .
اطلاعاتی در مورد منطقه شهر بالا زاگرب
منطقه گرنجی گراد در زاگرب که از مناطق تاریخی است جایگاه بسیاری از دیدنی های کرواسی است که از جمله آن ها می توان به موزه ها ، ساختمان پارلمان و کلیساهای متعدد اشاره نمود که وجود این جاذبه ها در شهر بالا یا گرنجی گراد سبب شده تا این منطقه به یکی از پر رفت و آمدترین بخش های زاگرب تبدیل گردد . گرنجی گراد که از جذاب ترین مناطق پایتخت کرواسی است مقر ساختمان های قدیمی و بسیاری از موسسات کرواتی است و حقایقی از قرون وسطی هنوز هم در گوشه و کنار آن قابل لمس می باشد . سنگ فرش های پر زرق و برق خیابان ها و شیروانی های قرمز رنگ ساختمان ها به همراه کافه های متعدد به این منطقه جذابیت و جلوه ویژه ای بخشیده که می تواند چشم هر گردشگری را خیره سازد .
جاذبه های گردشکری کرواسی در گرنجی گراد
از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری زاگرب که در این منطقه تاریخی واقع شده می توان به کلیسای سنت مارک (St. Mark's Church) اشاره نمود که در قرن 13 میلادی بنا شده و برای ساخت آن از سبک معماری اواخر گوتیک همراه با ویژگی های سبک رومی استفاده شده است . وجود کاشی های چشم نواز روشن به کار برده شده در نمای این کلیسا که نماد نشان های ملی کشورهای کرواسی ، دالماسی ، اسلوونی و شهر زاگرب است از برجسته ترین ویژگی هایی است که سبب شده تا این کلیسا بیش از پیش شناخته شود . موزه روابط شکست خورده (Museum of Broken Relationships) نیز از دیگر دیدنی های زاگرب است که گردشگران تور کرواسی می توانند در این منطقه از آن بازدید کنند در واقع این موزه مکانی است که عشاق سابق وسایل ، نامه ها و شرح مختصری از روابط عاشقانه خود را به نمایش گذاشته اند . برج Lotrscak نیز مکانی است که گردشگران با بالا رفتن از آن می توانند از منظره‌ خیره کننده‌ شهر ، گالری ها و نمایشگاه ها لذت ببرند .
pic977608210001