جزیره میکونوس یونان

mykonos_island5safarafarin-qpr.jpg
mykonos_island5safarafarin-qpr.jpg mykonos_island2safarafarin-qpr.jpg mykonos_island3safarafarin-qpr.jpg mykonos_island4safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب قصد داریم به معرفی جزیره میکونوس یونان (Mykonos island) یا جزیره بادها بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جزیره با ما همراه باشید .
درباره جزیره زیبای میکونوس یونان
جزیره میکونوس یونان در فاصله 150 کیلومتری شرق آتن در میان آب های آبی دریای اژه واقع شده و زیبائی های طبیعی و تاریخی متعددی برای ارائه به گردشگران تور یونان دارد . جزیره میکونوس که از زیباترین جزایر یونان به شمار می آید در تابستان ها مملو از گردشگرانی است که به منظور تفریح و استراحت به این منطقه سفر می کنند . این جزیره به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری یونان طیف گسترده ای از دیدنی های جذاب مانند سواحل شنی زیبا و تمیز ، آب های آبی ، اماکن تاریخی ، تفریحات و کلوب های شبانه ، چشم اندازهای تحسین بر انگیز ، امکانات مناسب گردشگری ، ساختمان هایی با نمای سفید ، خیابان های کوچک و گالری های هنری را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند و در محیطی آرامش بخش فرصت استراحت به آنان را می دهد . جزیره میکونوس میزبان بسیاری از افراد برجسته و چهره های مطرح سینمایی است و هتل ها ، رستوران ها و کافه های متعددی در آن ایجاد شده است تا پاسخگوی نیاز گردشگران باشد .
اطلاعاتی در مورد جزیره میکونوس
جزیره میکونوس یونان یا جزیره بادها که بخشی از مجموعه جزایر سیکلادس است با بیش از 85 کیلومتر مربع وسعت یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در جنوب شرقی قاره سبز محسوب می گردد . میکونوس (Mykonos) یک جزیره سنگی است که بین تینوس ، سایروس ، پاروس و نکسوس قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا در بالاترین نقطه 341 متر می باشد . میکونوس بزرگترین شهر جزیره است که در قسمت غربی آن واقع شده و با نام چوره (Chora) نیز شناخته می شود . میکونوس به دلیل زندگی شبانه اش یکی از زنده ترین شهرهای یونان محسوب می شود و اگر تعریف یک سفر ایده آل ، محیط زیبا و سواحل چشم نواز با ورزش های آبی باشد به طور قطع میکونوس می تواند در فهرست انتخاب های هر کسی قرار بگیرد .
آب و هوای جزیره زیبای میکونوس مدیترانه ای معمولی است و دارای 300 روز آفتابی می باشد فصل بارانی در این منطقه از اکتبر تا مارس طول می کشد . متوسط دما در تابستان 28 درجه سانتیگراد و در اوج گرما 40 درجه می باشد . در زمستان دما به 15 درجه سانتیگراد می رسد . فرودگاه میکونوس در 4 کیلومتری جنوب شرقی شهر واقع شده است و دسترسی به این جزیره با قایق و کشتی نیز امکان پذیر است . اقتصاد این جزیره یونانی ارتباط نزدیکی با دریا دارد ولی با شروع فصل گردشگری صنعت توریسم نیز به نقش موثری در اقتصاد منطقه دارد .
دیدنی های یونان در میکونوس
گردشگران تور یونان با سفر به جزیره میکونوس می توانند هم از جاذبه های طبیعی لذت ببرند و هم ابنیه تاریخی موجود در آن را مورد بازدید قرار دهند . از مهمترین دیدنی های این جزیره می توان به آسیاب های بادی که در قسمت غربی شهر قرار گرفته اند اشاره نمود این آسیاب ها از قرن 16 میلادی (دوره ای که مردمان این جزیره به کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی از جمله گندم ، جو و ... مشغول بودند) تا امروز پابرجا است و به همان سبک به نمایش در می آید . موزه دریایی اژه ، پاراپورتیانی (یک کلیسای سفید در شهر میکونوس) ، موزه فرهنگ عامه ، خانه لنا ، موزه کشاورزی ، ونیز کوچک و ساحل الیا از دیگر اماکنی هستند که بازدید از آن ها به گردشگران توصیه می گردد . به دلیل قوانین سختگیرانه ساخت و ساز در میکونوس ، سبک معماری سنتی سیکلدیزی آن تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است که بسیار جالب می باشد .
pic452608210001