چرخ و فلک سنگاپور

singapore_flyer2safarafarin-qpr.jpg
singapore_flyer2safarafarin-qpr.jpg singapore_flyer4safarafarin-qpr.jpg singapore_flyer5safarafarin-qpr.jpg singapore_flyer3safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب چرخ و فلک سنگاپور (Singapore Flyer) که از بلندترین ها در جهان می باشد معرفی شده است برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .
درباره چرخ و فلک بزرگ سنگاپور
با وجود اینکه سنگاپور از نظر وسعت از کوچکترین کشورهای آسیای جنوب شرقی محسوب می گردد ولی بسیار مدرن و ثروتمند بوده و مسئولان این کشور هزینه های زیادی صرف پیشرفت و ترقی صنعت توریسم ، ایجاد جاذبه های گردشگری و مراکز تفریحی کرده اند تا روز به روز بر تعداد گردشگران این کشور افزوده گردد . چرخ و فلک سنگاپور تا قبل از سال 2014 میلادی بلندترین چرخ و فلک موجود در جهان بوده که با ساخت های رولر در لاس وگاس آمریکا این عنوان از این چرخ و فلک سلب شد . نگاه کردن به فلایر سنگاپور از پایین هولناک است چه برسد که با آن بخواهید به بالاترین نقطه صعود کنید هر چند نگران نباشید چرا که خطری شما را تهدید نمی کند و تمام استانداردهای جهانی و ملزومات ایمنی در ساخت آن رعایت شده است و اتاقک های شیشه ای آن کاملا بسته و ایمن هستند . این چرخ و فلک که از جاذبه های گردشگری سنگاپور به شمار می آید نمایشی 360 درجه از سنگاپور و خلیج مارینا از ارتفاعی در حد یک برج 45 طبقه ارائه می دهد که بسیار تماشائی است و برای هر بازدیدکننده ای جذاب خواهد بود .
اطلاعاتی در مورد چرخ و فلک فلایر سنگاپور
چرخ و فلک سنگاپور با صرف هزینه ای بالغ بر 180 میلیون دلار آمریکا در طی مدت زمانی 2.5 ساله بین سال های 2005 و 2008 میلادی ساخته شد تا فرصت تماشای شهر و جذابیت های آن از ارتفاع بالا برای گردشگران تور مالزی فراهم گردد . این چرخ و فلک که از پرطرفدارترین تفریحات سنگاپور می باشد دارای 165 متر بلندی است و فقط با 2.6 متر اختلاف نسبت به های رولر لاس وگاس در رتبه دوم بلندترین چرخ و فلک های دنیا قرار گرفته است . این چرخ و فلک که در منطقه مارینا پرومناد در مجاورت ساحل خلیج مارینا واقع شده دارای 28 کپسول با سیستم تهویه مطبوع است که هر کدام از این کپسول ها گنجایش 28 نفر را دارند در واقع این چرخ و فلک می تواند به طور همزمان 784 نفر را در خود جای دهد همچنین این فلایر سالانه ظرفیت پذیرش 7.3 میلیون نفر را دارد .
چرخ و فلک فلایر سنگاپور توسط دو شرکت آروپ و میتسوبیشی طراحی شده و تمامی استانداردهای ایمنی در ساخت آن لحاظ شده است . فضای در نظر گرفته شده برای ساخت این مجموعه بیش از 33 هزار متر مربع و فضای ساختمانی آن 16 هزار متر مربع می باشد . یک چرخش کامل چرخ و فلک 32 دقیقه طول می کشد که گردشگران تور سنگاپور در این مدت می توانند از چشم اندازهای مرکز شهر و جزایر باتام ، بینتان ، جوهور و مالزی لذت ببرند . ساختمان ترمینال چرخ و فلک از سه طبقه شامل فضاهای تجاری ، فروشگاه ها ، رستوران ها و سالن تئاتر الهام گرفته از تئاترهای یونانی تشکیل شده است و پارکینگ مجموعه گنجایش 40 اتوبوس و 300 خودرو را دارا می باشد .
pic031408210001