پارک ملی پنانگ

penang_national_park3safarafarin-qpr.jpg
penang_national_park3safarafarin-qpr.jpg penang_national_park4safarafarin-qpr.jpg penang_national_park5safarafarin-qpr.jpg
کوچکترین پارک ملی مالزی به تامان نگارا پولائو پینانگ یا پارک ملی پنانگ (Penang National Park) گفته می شود . اگر تمایل دارید سری به این پارک ملی بزنید با سفر آفرین همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این منطقه کسب کنید .
درباره پارک ملی پنانگ ، کوچکترین پارک ملی مالزی
پارک ملی پنانگ در نوک شمال غربی جزیره پنانگ واقع شده و به منظور حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری و استفاده از آن به عنوان یک مرکز تحقیقاتی تاسیس شده است . این پارک ملی که از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید هم دارای منطقه جنگلی و هم مناطق ساحلی است که قرارگیری این دو منطقه در کنار هم جذابیت ویژه ای به این بخش از جزیره پنانگ بخشیده است . با اینکه پارک ملی جزیره پنانگ کوچکترین پارک ملی موجود در شبه جزیره مالزی و جهان است اما دارای تنوع زیستی فوق العاده ای از گونه های گیاهی و جانوری است و چشم اندازهای زیبا به گردشگران تور مالزی ارائه می دهد . این پارک که از جنگل های بکر با انواع درختان استوایی ، تپه ها ، مناطق جنگلی حرا ، زیستگاه ساحل شنی ، دریاچه فصلی و سواحل دریا تشکیل شده دارای 2562 هکتار وسعت می باشد .
گونه های موجود در تامان نگارا پولائو پینانگ (Taman Negara Pulau Pinang)
پارک ملی پنانگ تا قبل از سال 2003 میلادی یک جنگل حفاظت شده بود که با نام پانتای آچه شناخته می شد ولی اکنون با منطقه ای زیبا و تنوع زیستی فوق العاده از جاذبه های گردشگری پنانگ محسوب می گردد . تماشای غروب در این منطقه بسیار لذت بخش است و این لحظه فرصتی ایده آل برای دوستداران عکاسی است تا تصویری هنری را شکار کنند . در سال 2000 گروهی به این پارک ملی اعزام شدند تا تخمینی از تعداد گونه های زیستی موجود در آن داشته باشند طبق تحقیقات این گروه در منطقه حفاظت شده تامان نگارا پولائو پینانگ بیش از 417 گونه گیاه و 143 گونه جانور دیده شد . کوچکترین پارک ملی مالزی زیستگاه 46 گونه از پرندگان از قبیل شاه ماهی های نوک لک لکی ، چارخوهای سینه سفید و حواصیل های بزرگ است و برخی از بهترین درختان سخت چوب ، به خصوص از گونه های شورئا ، از قبیل مرانتی و مراوان بارو در اینجا یافت می شوند . در حقیقت ، این ناحیه تنها محل شناخته شده در پنانگ است که درختان پوست کاغذی قرمز رنگ گلام در آن جا می روید . همچنین انواع مختلفی از گیاهان کوزه ای ، ارکیده های وحشی ، قارچ ها و گیاهان داروی نیز در این پارک یافت می شود . از میان حیوانات این پارک می توان به دلفین ها ، سمورها ، لاک پشت ها ، لاک پشت منقار دار و میمون ها اشاره کرد .
گردشگران تور مالزی با بازدید از این پارک می توانند در سواحل زیبای آن شنا کنند ، به ماهیگری بپردازند و یا اینکه با پیاده روی در آن ، گوشه و کنار پارک را کشف کنند . این پارک که از دیدنی های مالزی است دارای جاذبه های چون دریاچه فصلی با وسعتی حدود 2.77 کیلومتر مربع ، صخره های مرجانی ، مناطق جنگلی و ساحلی بکر ، چشم اندازهایی زیبا ، فانوس دریایی با بیش از 130 سال قدمت ، محل تخمگذاری لاک پشت های سبز و زیتونی در امتداد سواحل شنی و تمیز پانتای کراچوت ، سوژه های بکر برای عکاسی و حیات وحش متنوع است که برای هر بازدید کننده ای جذاب است .
pic813108210001