معبد هندو دبی

hindu_temple_dubai2safarafarin-qpr.jpg
hindu_temple_dubai2safarafarin-qpr.jpg hindu_temple_dubaisafarafarin-qpr.jpg
بخشی از ساکنان دبی را هندوها تشکیل می دهند لذا برای عبادت این افراد معبد هندو دبی (Hindu Temple Dubai) ساخته شده است تا پاسخگوی نیاز معنوی هندها باشد . اگر دوست دارید بیشتر با این معبد آشنا گردید با ما همراه باشید .
درباره معبد هندو در دبی
در هر کجای دنیا که تعداد قابل توجهی هندو زندگی کند به طور حتم یک معبد نیز وجود دارد . از آنجائی که بخش بزرگی از کارگران مهاجر به امارات متحده عربی از هند و سریلانکا بوده و پیرو دین هندویسم هستند در این شهر معبدی ساخته شده تا محلی برای عبادت و دعای هندوها و همچنین انجام انواع مراسمات مذهبی باشد . معبد هندو دبی تنها معبد موجود در امارات متحده عربی برای دین هندویسم است و با معماری جذاب و زیبای خود گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند . معبد هندو که از جاذبه های گردشگری دبی به شمار می آید میزبان مراسمات و انجام اداب و رسوم هندی است و گردشگران تور دبی به راحتی با استفاده از تاکسی و مترو (از طریق ایستگاه های آل فهیدی و آل قبایبا) می توانند به این مکان دیدنی دسترسی داشته باشند .
اطلاعاتی در مورد معبد هندو در دبی امارات
بنای معبد هندو دبی یکی از عوامل جذب گردشگر است چرا که معماری آن زیبا بوده و برای تمام گردشگران جذاب خواهد بود . این معبد به عنوان یکی از دیدنی های دبی در غرب خور دبی در منطقه بر دبی و بستکیه قرار گرفته و از دو معبد کریشنا و شیوا که محلی برای عبادت و تقدیم هدایا به خدایان هندی است تشکیل شده است . در روزهای تعطیل معبد هندو به دلیل صف های طولانی عبادت کنندگان بسیار شلوغ و پر ازدحام می باشد در این ایام هندوهای زیادی جلوی معبد در انتظار هستند تا هدایای خود را تقدیم کرده و به عبادت بپردازند انها بعد از عبادت با احترام معبد را ترک می کنند .
از جاذبه های معبد هندو در دبی می توان به وجود بت های گوناگون در این محل اشاره نمود که به زیبائی ساخته شده اند و دیدن آن ها برای هر توریستی جالب خواهد بود . از دیگر جاذبه های این معبد ، شیوه نگهداری از بت ها ، الهه ها و تصاویر آن ها است که با احترام زیاد و تدابیر امنیتی فراوانی صورت می گیرد علت این امر احترامی است که هندیان از دیرباز برای خدایان خود قائل بوده اند . سبک معماری معبد ، ازدواج هندوها ، آداب و رسوم هندوها ، شیوه عبادت پیروان دین هندو و نقاشی هایی از گانش ، الهه دورگا ، الهه لاکشمی و سای بابا از دیگر جاذبه هایی است که سبب جذب گردشگر به این مکان شده است . جذاب ترین بخش بازدید از معبد ، هدایایی است که هندیان برای ادای احترام به خدایان خود تقدیم می کنند . این هدایا شامل نارگیل ، شیرینی ، شیر ، میوه ، گل ، تصاویر زیبا و ... است . هندی ها در این مراسم پس از تقدیم پیشکش های خود به الهه ها ، به دعا و طلب نیاز می پردازند و سپس با احترام معبد را ترک می نمایند .
در دبی پیروان ادیان مختلف به صورت کاملا دوستانه در کنار هم زندگی می کنند و به عقاید و نظرات یکدیگر اهمیت می دهند به طوری که معبد هندو دبی در نزدیکی یک مسجد پر رفت و آمد واقع شده و پیروان این ادیان بدون هیچ مشکلی روابط صلح آمیز دارند . معبد هندو در دبی اولین و تنهاترین معبد مخصوص برای هندوها در امارات است اما طبق توافقاتی که بین این کشور و هند صورت پذیرفته قرار بر این است که در ابوظبی نیز معبدی بنا گردد .
pic393787210001