مسجد جمیرا در دبی

jumeirah_mosque_dubaisafarafarin-qpr.jpg
jumeirah_mosque_dubaisafarafarin-qpr.jpg jumeirah_mosque2safarafarin-qpr.jpg jumeirah_mosquesafarafarin-qpr.jpg jumeirah_mosque1safarafarin-qpr.jpg jumeirah_mosque4safarafarin-qpr.jpg
در این مطلب به معرفی مسجد جمیرا در دبی (Jumeirah Mosque Dubai) پرداخته می شود با سفر آفرین همراه باشید .
درباره مسجد جمیرا دبی
در میان جاذبه های مختلفی که در دبی وجود دارند چندین مسجد نیز به چشم می خورند که به دلیل سبک معماری و تزئیناتی که در آن ها به کار رفته مورد توجه گردشگران واقع شده و مورد بازدید قرار می گیرند . مسجد جمیرا در دبی از برترین مساجد این شهر است که با معماری اسلامی ، نمای بیرونی و داخلی زیبا و همچنین به کار بردن ظرافت های خاص در ساخت آن شهرت یافته است و امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری دبی تبدیل شده است . برای احداث مسجد جمیرا دبی از مصالح سنگی با کیفیت و سبک سنتی اسلامی استفاده شده و شکل های زیبای هندسی به گنبد و دو مناره این مسجد جذابیت ویژه ای بخشیده است که می تواند برای هر بازدید کننده ای جالب و چشم نواز باشد .
اطلاعاتی در مورد مسجد زیبای جمیرا در دبی
مسجد جمیرا در دبی به دلیل اهمیت و جذابیتش از جمله نمادهای این شهر شیخ نشین محسوب می گردد و تصویری از ان بر روی اسکناس های 500 درهمی به چاپ رسیده است . این مسجد که در محله جمیرا واقع شده یکی از بهترین سوژه ها برای عکاسان با ذوق در دبی است و فضای داخلی و خارجی آن با نهایت دقت و ظرافت تزئین شده است . مسجد جمیرا به عنوان یکی از دیدنی های دبی ، دارای گنبدی بزرگ به ارتفاع 16 متر و دو مناره زیبا به ارتفاع تقریبی 40 متر می باشد منبر این مسجد نشانه هایی از معماری اسلامی را به نمایش گذاشته و نمای مسجد نیز با سنگ های با کیفیت به رنگ کرمی متمایل به صورتی جلوه داده شده است . همچنین اشکال مختلف طراحی شده بر روی گنبد و مناره ها جذابیت و زیبائی ان را دو چندان نموده است ورودی مسجد نیز با نقاشی هایی که بر روی زمینه آبی خودنمایی می کنند آراسته شده است . در واقع معماری اسلامی و کلاسیک این مسجد از اولین دوران طلایی اسلام که فرمانروایی مصری حکمرانی این شهر را بر عهده داشت به یادگار مانده است .
در کشور امارات علی الخصوص دبی غیر مسلمانان نمی توانند وارد مسجد شده و از بخش های مختلف ان بازدید کنند ولی در مسجد جمیرا در دبی این اجازه به تمامی گردشگران تور دبی اعم از مسلمان و غیر مسلمان داده شده است و فقط لازم است بازدید کنندگان در هنگام مراجعه به این مکان قوانین مربوط به پوشش را رعایت نمایند در واقع مسجد جمیرا تنها مسجدی است که در 6 روز هفته به غیر از جمعه ها ، درهای آن به روی بازدید کنندگان باز است . در زمان غروب خورشید مسجد جمیرا بسیار دیدنی است چرا که این مکان به دلیل چراغانی ها و نورپردازی های خاص در این زمان باشکوه خواهد بود .
مرکز شیخ محمد تورهایی برای بازدید کنندگان این مسجد برگزار می کند که گردشگران برای استفاده از این تورها نیازی به رزرو ندارند ، فقط باید راس ساعت 9:45 در ورودی مسجد جمیرا حضور داشته باشند . هر تور 75 دقیقه طول می کشد و هزینه تور به همراه آب ، خرما ، قهوه عربی ، چای و شیرینی های سنتی برای هر نفر 20 درهم می باشد و کودکان زیر 12 سال به صورت رایگان می توانند از این تورها بهره ببرند .
pic471787210001