برج ساعت دیره در دبی

deira_clocktower4safarafarin-qpr.jpg
deira_clocktower4safarafarin-qpr.jpg deira_clocktowersafarafarin-qpr.jpg
بسیاری از گردشگران دبی را به دلیل جاذبه های متعددی که در خود جای داده برای سفر انتخاب می کنند تا در مدت زمانی که در این شهر اقامت دارند بتوانند طیف گسترده ای از مراکز خرید ، گزینه های تفریح و امکانات گردشگری را در اختیار داشته باشند . در این شهر جاذبه تاریخی چندانی وجود ندارد و اکثر اماکن دیدنی در دهه های اخیر به آن اضافه شده اند . در ادامه برج ساعت دیره در دبی (Deira Clock Tower Dubai) معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید تا با یکی از اماکن تاریخی دبی آشنا گردید .
درباره برج ساعت دبی
برج ساعت دیره در دبی از برجسته ترین ابنیه تاریخی در این شهر است که با قدمتی بیش از نیم قرن یکی از نمادهای شهر دبی به شمار می آید . برج ساعت دیره که با نام میدان ساعت نیز شناخته می شود در قسمت شرقی دبی در منطقه ای که از نظر تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است واقع شده و در اطراف آن ساختمان های اداری مهم مانند دفاتر خطوط هوایی بین المللی فعال در امارات متحده عربی به چشم می خورد . برج ساعت که از جاذبه های گردشگری دبی محسوب می گردد بر طبق نوشته روزنامه تلگراف در میان 17 برج ساعت زیبای موجود در جهان قرار گرفته و از اماکنی است که مسافران تور دبی در مدت اقامت خود در این شهر حتما یک بار ان را می بینند .
اطلاعاتی در مورد برج ساعت دیره دبی
برج ساعت دیره در دبی در واقع یک فلکه یا میدان در این شهر است که در سال 1964 میلادی در منطقه شرقی دبی در دیره ساخته شده است . این برج که از دیدنی های دبی است به دلیل طراحی زیبا و واقع شدن در موقعیت ارتباطی مهم در دبی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است . به راحتی با استفاده از مترو دبی می توان به برج ساعت دسترسی داشت و نزدیکترین ایستگاه مترو به این جاذبه دیدنی ایستگاه الرقه در خط قرمز می باشد . میدان ساعت بسیار به میدان جمال عبدالناصر که اصلی ترین میدان دبی است ، نزدیک می باشد و خیابان های ام هریر ، المکتوم و ابوبکر صدیق را به یکدیگر متصل می نماید .
برج ساعت دبی توسط مهندس ادگار بابلیک در خارج از مرزهای امارات طراحی شده ولی کار ساخت آن به دست یک سازنده محلی ناشناخته در دبی انجام شده است . 8 سال بعد از ساخت در سال 1972 میلادی ، این برج ساعت برای مرمت و تعمیر به خارج از کشور منتقل شد و بعد از انجام کارهای مربوطه دوباره به مکان خود بازگردانده شد . میدان ساعت دبی در منطقه دیره قرار گرفته و در واقع در نزدیکی مرکز خرید بزرگ و مشهور دی تو دی ، مرکز خرید سیتی سنتر دیره و همچنین مرکز خرید الرض الهدایا واقع شده است . بنابراین گردشگران تور دبی با یک برنامه ریزی خوب می توانند در مدت کوتاهی از چندین مکان گردشگری دبی دیدن نمایند .
pic971387210001