سالامیس باستانی قبرس

salamis_cyprussafarafarin-qpr.jpg
salamis_cyprussafarafarin-qpr.jpg salamis_cyprus2safarafarin-qpr.jpg salamis_cyprus3safarafarin-qpr.jpg salamis_cyprus4safarafarin-qpr.jpg
قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده که هر کدام از آن ها به سبب داشتن جاذبه های تاریخی بی نظیر و طبیعتی فوق العاده برای سفر و گردش مناسب می باشند . فاماگوستا یکی از شهرهای این قسمت از خاک قبرس است که با دیدنی ها متنوع مورد توجه گردشگران واقع شده و سالانه تعداد زیادی مسافر برای دیدن این جاذبه ها به این شهر سفر می کنند . سالامیس باستانی قبرس (Salamis Cyprus) از جمله شهرهای قدیمی است که در فاصله 6 کیلومتری فاماگوستا قرار گرفته است برای آشنایی بیشتر با این شهر تاریخی با سفر آفرین همراه باشید .
درباره شهر باستانی سالامیس قبرس
اگر در سفر به قبرس قصد آشنایی با تاریخ این جزیره را دارید حتما سری به سالامیس باستانی قبرس بزنید این شهر حدود 31 قرن قدمت دارد و با اثاری به جای مانده از دوران باستان مورد توجه گردشگران واقع شده است . بر طبق تحقیقات باستان شناسی سالامیس باستان از قدیمی ترین مناطق در قبرس شمالی است و توریست ها با قدم زدن در میان آن می توانند گوشه ای از تاریخ پر تلاطم قبرس را ببینند . گردشگران با مراجعه به شهر تاریخی سالامیس می توانند با خرابه های تاریخی عکس یادگاری بگیرند و در میان بخش های مختلف آن پیاده روی کرده و با گوشه و کنار آن آشنا گردند . سالامیس یکی از برترین جاذبه های گردشگری قبرس شمالی است و برای مردمان این جزیره به مانند تخت جمشید ایران است .
اطلاعاتی در مورد خرابه های باستانی سالامیس در قبرس
سالامیس باستانی متعلق به قبرس شمالی است و تاریخ ساخت ان به 1100 سال پیش از میلاد بر می گردد این شهر در فاصله 6 کیلومتری شمال شهر مدرن فاماگوستا واقع شده و سواحل زیبای کارپاس در نزدیکی آن قرار گرفته اند . بر طبق گفته برخی از مورخان اولین ساکنان سالامیس باستانی قبرس پس از زمین لرزه سال 1075 پیش از میلاد از انکومی به این منطقه کوچ کردند و سالامیس را برای زندگی انتخاب نمودند . این شهر در گذشته جزئی از امپراتوری های آسور ، مصر، ایران و روم باستان بوده و با گذشت قرن های زیاد هنوز هم بخش هایی از آن باقی مانده است تا گردشگران تور قبرس بتوانند یکی از قدیمی ترین شهرهای این جزیره توریستی را از نزدیک ببینند .
سالامیس در قبرس شمالی پس از زمین لرزه های قرن های یکم و چهارم پس از میلاد ویران شد و کنستانتین دوم ، امپراتور بیزانتین ، آن را بازسازی کرد و کنستانتیا نام نهاد . گرچه بر اثر یورش تازیان و زمین لرزه های بعدی در قرن هشتم پس از میلاد ، به کلی نابود شد و ساکنان به شهر آرسینو که همان فاماگوستای امروزی است نقل مکان کردند . در سالامیس باستان یک آمفی تئاتر ، خرابه های معبد ، خانه ها و ساختمان های مدنی وجود دارد و موزاییک های فوق العاده و معبد زئوس از جمله بهترین دیدنی های سالامیس هستند که اکثر گردشگران بازدید از آن ها را فراموش می کنند . مجسمه های بدون سر بزرگ هلنی که توسط مسیحیان متعصب شکسته شده اند ، در مرکز ویرانه های سالامیس قرار گرفته اند و دو خرابه از کلیساهای بیزانس در میان رازیانه های وحشی و علف های هرز خودنمایی می کنند .
pic611877210001