کلیسای سنت لازاروس لارناکا

church_of_saint_lazarus_larnacasafarafarin-qpr.jpg
church_of_saint_lazarus_larnacasafarafarin-qpr.jpg church_of_saint_lazarus_larnaca2safarafarin-qpr.jpg church_of_saint_lazarus_larnaca3safarafarin-qpr.jpg
هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر خارجی تور قبرس را انتخاب می کنند تا طیف گسترده ای از تفریحات ، دیدنی های تاریخی ، جذابیت های طبیعی و امکانات گردشگری را در کنار هم داشته باشند . منطقه لارناکا که در بخش جنوب شرقی قبرس واقع شده دارای ویرانه های باستانی ، سواحل شنی ، آب های زلال ، کلوب ها ، تفریحات مهیج آبی ، خیابان های سنتی و خانه های نما سفید قبرسی است و از بهترین شهرهای قبرس برای داشتن سفری رویایی است . کلیسای سنت لازاروس لارناکا (Church of Saint Lazarus Larnaca) یکی از دیدنی های این شهر است که با قدمتی بیش از 10 قرن هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را به خود می بیند . در ادامه به معرفی این بنا پرداخته شده با ما همراه باشید .
درباره کلیسای سنت لازاروس در لارناکا
در کشورهایی که اکثریت مردم آن به دین مسیحیت روی آورده اند کلیساهای متعددی برای عبادت و دعا ایجاد شده که برخی از آن ها به دلیل قدمت ، نقاشی های به جای مانده از دوران گذاشته و همچنین سبک معماری امروزه از زیباترین جاذبه های گردشگری به شمار می آیند کشور کوچک قبرس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کلیساهای مختلفی در آن به وجود آمده است . کلیسای سنت لازاروس لارناکا به عنوان یک مکان مذهبی در قرن نهم بعد از میلاد مسیح ساخته شده و از جمله کلیساهای ارتدوکس یونانی موجود در قبرس می باشد . در ساخت کلیسای سنت لازاروس به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قبرس از سبک های معماری بیزانتین ، گوتیک ، باروک و روکوکو استفاده شده که زیبائی و جذابیت ویژه ای به بنای این کلیسا بخشیده است .
اطلاعاتی در مورد کلیسای سنت لازاروس قبرس
کلیسای سنت لازاروس به عنوان یکی از جاهای دیدنی لارناکا محبوبیت ویژه ای در میان مسیحیان ارتدوکس و گردشگران تور قبرس دارد و با زیبائی هایی مثال زدنی چشم هر بیننده ای را خیره می سازد . این کلیسا یکی از بهترین مکان های دیدنی لارناکا است که چهار گنبد بر فراز شبستان دارد و سقف آن با چهار ستون دوتایی پابرجاست در یکی از ستون ها منبر قرار دارد و با طلا تزیین شده است در ستونی دیگر یک مجسمه نقره و عکسی از سنت لازاروس وجود دارد همچنین در این جا نقاشی های تاثیر گذاری از ویرجین و کودک ، سنت جورج و اژدها دیده می شود . در این کلیسا طاق نوک تیز و رواق های جانبی ترکیبی از سبک بیزانس و گوتیک به کار برده شده است و در دیوارهای شمالی و جنوبی دو نقاشی بزرگ از آژیوس جورجیوس و آگیوس میناس قرار دارد . در حیاط کلیسا موزه بیزانس قرار دارد که مجموعه ای از مجسمه ها و آثار مذهبی را به نمایش می گذارد .
گردشگران برای بازدید از کلیسای سنت لازاروس لارناکا باید به ساعت بازدید آن توجه داشته باشند این کلیسا از اول ماه مارس تا 31 اکتبر روزانه از 8 صبح تا 18:30 باز است و فقط یکشنبه ها ساعت کاری آن به 12:30 – 6:30 و 18:30 – 15:30 تغییر می کند همچنین این مکان مذهبی از 1 نوامبر تا 29 فوریه روزانه از 12:30 – 8:00 و 17:30 – 14:30 باز است و یکشنبه ها ساعت کاری ان از 12:30 – 6:30 و 17:30 – 15:30 می باشد .
pic112577210001