پارک ملی واشلوانی در گرجستان

vashlovani_national_park_georgia1safarafarin-qpr.jpg
vashlovani_national_park_georgia1safarafarin-qpr.jpg vashlovani_national_park_georgiasafarafarin-qpr.jpg vashlovani_national_park_georgia3safarafarin-qpr.jpg vashlovani_national_park_georgia2safarafarin-qpr.jpg
طبیعت گرجستان به همراه جاذبه های تاریخی و مراکز سرگرمی از عواملی است که سبب جذب گردشگر شده و سالانه تعدادی از گردشگران را به سوی خود می کشاند . پارک ملی واشلوانی در گرجستان (Vashlovani National Park Georgia) منطقه ای است حفاظت شده که به منظور حفظ انواع گونه های گیاهی و جانوری تاسیس شده است در ادامه بیشتر با این پارک ملی آشنا می شویم با ما همراه باشید .
درباره پارک ملی واشلوانی گرجستان
پارک های ملی با جذابیت ها و زیبائی های فوق العاده خود همواره مورد توجه گردشگران بوده و طرفداران مخصوص به خود را داشته است . در سطح کشور گرجستان حدود 9 پارک ملی وجود دارد که پارک ملی واشلوانی در گرجستان یکی از آنهاست این پارک با طبیعتی منحصر به فرد در قسمت جنوب شرقی گرجستان واقع شده است و با قدمتی بیش از 80 سال دارای گونه های مختلف گیاهی و جانوری است . پارک ملی واشلوانی که از جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می گردد اصلا به دیگر مناطق این کشور شباهت ندارد و بیشتر به مانند قسمت هایی از آفریقاست چرا که پوشش گیاهی و خاک این منطقه متفاوت از دیگر قسمت هاست و دارای آب و هوایی خشک و بیابانی است .
اطلاعاتی در مورد پارک ملی واشلوانی
اگر در سفر به تور گرجستان می خواهید منطقه ای متفاوت را ببینید پارک ملی واشلوانی در گرجستان بهترین گزینه است چرا که این منطقه حفاظت شده با آب و هوایی گرم و بیابانی و همچنین پوشش گیاهی خاص با دیگر بخش های این کشور فرق دارد . این پارک که امروزه به عنوان یکی از دیدنی های گرجستان مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد در سال 1935 میلادی در جنوب شرقی گرجستان و نزدیک خط مرزی با کشور جمهوری آذربایجان ، به منظور حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری تاسیس شد .
گونه های جانوری موجود در پارک ملی واشلوانی گرجستان متنوع هستند و حتی برخی از گونه های جانوری جالب و کمیاب در منطقه قفقاز در این پارک زندگی می کنند که از مهمترین آن ها می توان به گرگ خاکستری ، پلنگ قفقاز ، کفتار راه راه سیاه گوش ، خرس قهوه ای ، شغال طلایی و انواع پرندگان شکاری از جمله عقاب ، شاهین قفقاز و … اشاره نمود . پارک واشلوانی گرجستان بیش از 84 کیلومتر مربع وسعت دارد و ارتفاع بخش های مختلف آن از سطح دریا بین 100 تا 150 متر می باشد .
مدت هاست که مسئولان کشور گرجستان حفاظت و نگهداری از پارک واشلوانی را در برنامه خود قرار داده اند چرا که گونه های نادری از جانوران از جمله پلنگ ایرانی در آن زندگی می کنند . در تمام فصول بازدید از پارک ملی گرجستان می تواند برای گردشگران جذاب باشد بهارفصل تماشای پرندگان است و پاییززمانی است که دمای هوا مطبوع بوده و رنگ های زیبا به آن جذابیت بخشیده اند . در این پارک ملی حتی در طول زمستان ، دمای هوا تا بیست درجه بالای صفر نیز می رسد و اما بارش برف در آن به ندرت دیده شده است .
pic391277210001