موزه استالین در گرجستان

gori_stalin_museum3safarafarin-qpr.jpg
gori_stalin_museum3safarafarin-qpr.jpg gori_stalin_museum2safarafarin-qpr.jpg gori_stalin_museum1safarafarin-qpr.jpg gori_stalin_museumsafarafarin-qpr.jpg
گرجستان به دلیل نزدیکی به ایران و همچنین داشتن فرهنگ های یکسان مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته و سالانه تعدادی از هموطنانمان این کشور را برای سفر خارجی خود بر می گزینند . در شهرهای مختلف گرجستان دیدنی های متنوعی وجود دارد که برخی از ان ها تاریخی بوده و برخی دیگر نیز از جاذبه های مدرن به شمار می آیند . موزه استالین در گرجستان (Gori Stalin Museum) از معروف ترین و شاخص ترین دیدنی های شهر گوری است که در بخش شمال غربی تفلیس واقع شده است برای آشنایی بیشتر با این موزه با سفر آفرین همراه باشید .
درباره موزه استالین گرجستان
موزه های گرجستان از جمله اماکنی هستند که برخی از گردشگران طی سفری که به این کشور دارند از ان ها بازدید می کنند تا با گوشه ای از تاریخ پر رمز و راز گرجستان و یا زندگی شخصیت های بزرگ آن آشنا شوند . موزه استالین در گرجستان یکی از موزه های این کشور است که به زندگی ژوزف استالین رهبر اتحاد جماهیر شوروی پرداخته است و اشیا باقی مانده از این شخص را به نمایش گذاشته است . این موزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان مورد استقبال قرار گرفته و هر ساله گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف چون ایران ، چین ، لهستان ، روسیه و ... از این مکان فرهنگی دیدن می کنند . با اینکه مردم گرجستان خاطره خوشی از استالین ندارند ولی باز هم خانه این شخص مهم به یک موزه تبدیل شده و تمامی وسایل موجود در ان به خوبی حفظ و نگهداری شده است .
اطلاعاتی در مورد موزه استالین در گوری گرجستان
موزه استالین در گرجستان دارای سه بخش است که در میدان مرکزی شهر گوری واقع شده و به عنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است . این موزه به طور رسمی در سال 1957 میلادی به ژوزف استالین اختصاص داده شد ولی با سقوط اتحاد جماهیر شوروی و استقلال جنبش گرجستان ، این موزه در 1989 میلادی بسته شد ، ولی بعدها دوباره بازگشایی شد و به یک جاذبه توریستی محبوب تبدیل گشت . استالین زاده شهر گوری است و این شهر در ایالت شیدا کارتلی در فاصله 68 کیلومتری شمال غربی تفلیس واقع شده است .
با این که گوری به عنوان یک شهر صنعتی در گرجستان دارای جاهای دیدنی بسیاری است ولی موزه استالین از شاخص ترین و برترین جاذبه های گردشگری گوری است و اکثر گردشگران تور گرجستان شهر گوری را با نام استالین می شناسند . استالین در زمانی که مقیم این شهر بود شهرت چندانی نداشت و فقط کارگران و خانواده خودش بود که او را می شناختند اما دو دهه بعد شهرت او به اوج رسید . در این خانه آثار زیادی از استالین بر جای مانده است که از جمله این آثار می توان به تختی که بر آن می خوابید و یک حوله بید خورده و وسایل شخصی و لباس های نظامی او به همراه پوتین هایش اشاره نمود . این موزه کلیه فعالیت های استالین را از جمله نامه نگاری ها و عکس ها و ... را در معرض عموم قرار داده است . موزه استالین گرجستان هر روزه از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان می باشد .
pic769767210001