معبد لوط در بالی

tanah_lot_temple2safarafarin-qpr.jpg
tanah_lot_temple2safarafarin-qpr.jpg tanah_lot_temple3safarafarin-qpr.jpg tanah_lot_temple4safarafarin-qpr.jpg tanah_lot_templesafarafarin-qpr.jpg
بالی یکی از 17508 جزایر اندونزی است و به دلیل زیبائی ها ، جذابیت ها و امکانات متنوع گردشگری که در خود جای داده مورد توجه گردشگران تور اندونزی واقع شده است . معابد از جمله جاذبه های بالی هستند که برخی از ان ها به دلیل موقعیت فوق العاده خود در کنار سواحل ، تحسین برانگیز هستند به طور مثال می توان به معبد لوط در بالی (Tanah Lot Temple) اشاره نمود که از شناخته شده ترین معابد این جزیره هستند . در ادامه با این معبد افسانه ای بیشتر آشنا می شویم .
درباره معبد لوط بالی
اکثر مردمان اندونزی پیرو دین اسلام هستند ولی در جزیره بالی اینگونه نبوده و فقط درصد کمی از مردمی که در این جزیره زندگی می کنند دین اسلام را برای خود برگزیدند و اکثریت آنان هندویسم را برای خود انتخاب نموده اند لذا برای پیروان این دین معابد متعددی ساخته شده که معبد لوط در بالی به دلیل موقعیت استثنائی خود و زیبائی های زبانزدش طرفداران زیادی دارد و سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند . معبد لوط که از اماکن مذهبی و جاذبه های گردشگری بالی به شمار می آید بر فراز شبه جزیره ای کوچک قرار گرفته و از رویایی ترین مکان های بالی برای عکاسی است به خصوص در زمان غروب خورشید که جذابیت خاصی دارد و علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب می کند . این معبد که در میان آب های اقیانوس هند واقع شده با پلی از نوع صخره های مرجانی به سرزمین اصلی متصل می گردد اما در زمانی که آب به حالت مد در می آید این پل به زیر آب رفته و دسترسی به آن ممکن نیست لذا گردشگران تور بالی برای بازدید از آن باید صبر کنند تا سطح آب پایین آید .
اطلاعاتی در مورد معبد تانالوت در بالی
معبد لوط در بالی در قسمت جنوب غربی این جزیره در منطقه Tabanan بر روی یک تخته سنگ خاموش واقع شده و فاصله آن تا دنپاسر ، مرکز بالی 20 کیلومتر می باشد . این معبد افسانه ای به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اندونزی ، در پیرامون خود دارای پوشش گیاهی فوق العاده ای است که بر جذابیت و چشم انداز زیبای آن افزوده است تانالوت یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل بالی است که از ابتدای ساخت در امتداد سواحل جنوب غربی قرار گرفته اند . مردم بالی اعتقاد دارند که مار غول پیکر دریا نگهبان این معبد است و روح های خبیث و مزاحم را دور می کند و از معبد محافظت می کند .
تاریخچه ساخت معبد تانالوت بالی بدین گونه است که در قرن ۱۵ ام ، یک کشیش با نام Nirartha در طی سفر خود ، به منظور استراحت به این سنگ پناه می برد و شب را در آن سپری می کند و به دلیل آرامش و سکونی که از آن دریافت می کند ، این مکان را محلی مقدس و ارزشمند برای پرستش خدای دریا می یابد و از آن پس این مکان به یک معبد جذاب برای عبادت تبدیل می شود . همه ساله تعداد زیادی از گردشگران و عکاسان لحظاتی ماندگار را در این مکان برای زندگی خود ثبت می کنند . معبد لوط که در زبان اهالی بالی به معنی سرزمین می باشد ، واقع در محلی بوده که در آن ادارات دولتی و حکومتی نائب السلطنه رونق داشته است . گردشگران تور بالی برای دسترسی به معبد لوط به عنوان یکی از دیدنی های بالی ، باید ابتدا از میان بازاری که انواع پوشاک و سوغاتی های بالی را ارائه می دهد عبور کنند .
pic408567210001