کاخ بزرگ بانکوک

grand_palace_bangkok3safarafarin-qpr.jpg
grand_palace_bangkok3safarafarin-qpr.jpg grand_palace_bangkok4safarafarin-qpr.jpg grand_palace_bangkok5safarafarin-qpr.jpg grand_palace_bangkoksafarafarin-qpr.jpg
بانکوک کلکسیونی از جذابیت های تاریخی ، سنتی و مدرن است که هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن این زیبائی ها با تور بانکوک همراه می شوند . کاخ بزرگ بانکوک (Grand Palace Bangkok) یکی از شناخته شده ترین دیدنی های تایلند است که طرفداران زیادی دارد برای آشنایی بیشتر با این بنا می توانید با سفر آفرین همراه شوید .
درباره کاخ بزرگ پادشاهی در بانکوک
کاخ بزرگ بانکوک مجموعه ای است از ساختمان های متنوع که برخی از آن ها به سبک سنتی تایلندی و برخی دیگر نیز با بهره گیری از سبک اروپایی ساخته شده اند . این کاخ با قدمتی بیش از 230 سال به منظور اقامت پادشاهان تایلند ، عوامل دربار و مجریان دولت بنا نهاده شد و بعد از اینکه پادشاهان محل زندگی خود را به مکانی دیگر انتقال دادند این مجموعه با شکوه و عظمت وصف نشدنی به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تایلند تبدیل شد . در واقع این بنا از جمله مواردی است که گردشگران در سفر با تور بانکوک از دیدن آن پشیمان نخواهند شد چرا که این مجموعه با ساختمان های زیبایش نقطه عطفی در سرزمین لبخندها محسوب می گردد .
اطلاعاتی در مورد گرند پالاس بانکوک
مجموعه گرند پالاس یا کاخ بزرگ بانکوک با وسعتی بالغ بر 215 هزار متر مربع در مرکز شهر قرار گرفته و دور تا دور آن به دلیل حفاظت کاخ از نفوذ دشمنان با دیواری 1900 متری احاطه شده است . این کاخ بسیار خیره کننده و چشمگیر از معروف ترین بناهای تایلند و دیدنی های بانکوک به شمار می آید و در سال 1782 میلادی به دستور رامای اول به عنوان مرکز دولت و محل اقامت او ساخته شده است . این کاخ در واقع مجموعه ای از ساختمان های مختلف است که از اواخر قرن 18 تا نیمه های قرن 20 محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده است و امروزه میزبان گردشگرانی است که به تاریخ تایلند علاقه مند هستند .
مجموعه کاخ بزرگ تایلند با قرار گیری در غرب رودخانه بانکوک شامل ساختمان های متعدد ، سالن ها ، موزه ، کاخ های تابستانی ، مجموعه فضای سبز ، باغ و حیاط است که از چند منطقه اصلی معبد بودا زمردین (Temple of the Emerald Buddha) ، صحن بیرونی ، دربارهای میانی و داخلی با ساختمان های متعدد سلطنتی تشکیل شده است . معبد بودای زمردین در گوشه ای از صحن بیرونی در نزدیکی ورودی قرار دارد و صحن مرکزی محل اقامت پادشاهان و سالن های تجاری دولت بوده است صحن داخلی نیز محل زندگی دختران و همسران پادشاهان بوده است که شبیه یک شهر کوچک می باشد امروزه تنها دو تا از سالن ها برای عموم باز است ولی در عوض می توانید از نمای شگفت انگیز و خیره کننده آن لذت ببرید . با وجود نزدیکی کاخ گرند پالاس و معبد بودای زرین ، از نظر سبک با یکدیگر کاملا متفاوت هستند گرند پالاس سبکی اروپایی دارد و معبد بودای زرین کاملا سنتی و تایلندی می باشد .
کاخ پادشاهی به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری بانکوک هر روزه از ساعت 8:30 صبح تا 15:30 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان است و قیمت بلیط آن 500 بات می باشد . شما نیز اگر با تور تایلند به شهر بانکوک سفر کردید حتما بازدید از این کاخ را در برنامه گردشی خود قرار دهید .
pic763167210001