ساحل آلبنا در بلغارستان

albena_bulgaria_beach1safarafarin-qpr.jpg
albena_bulgaria_beach1safarafarin-qpr.jpg albena_bulgaria_beach2safarafarin-qpr.jpg albena_bulgaria_beachsafarafarin-qpr.jpg
سواحل بلغارستان از پرطرفدارترین جاهای دیدنی این کشور به شمار می آیند و هر ساله گردشگران بسیاری به منظور استفاده از تفریحات و زیبائی های این سواحل به بخش های شرقی بلغارستان سفر می کنند تا در کرانه های دریای سیاه به گردش و استراحت بپردازند . ساحل آلبنا در بلغارستان (Albena Bulgaria Beach) یکی از زیباترین تفرجگاه های ساحلی این کشور می باشد که برنده جایزه پرچم آبی شده است . با سفر آفرین همراه باشید تا با این منطقه تفریحی بیشتر آشنا شوید .
درباره منطقه تفریحی آلبنا بلغارستان
آب های تمیز ، سواحل طولانی ، امکانات متعدد گردشگری ، تفریحات مهیج و آب و هوای مطلوب همه و همه از عواملی هستند که سبب شده اند تا ساحل آلبنا در بلغارستان از شهرت زیادی برخوردار باشد . سواحل بلغارستان در کرانه های غربی دریای سیاه کشیده شده اند و از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان به شمار می آیند . آلبنا یکی از زیباترین استراحتگاه های این کشور است که دارای سواحل ماسه ای بسیار تمیز و خوب است و آب دریا در این منطقه شفاف ، آرام و گرم می باشد لذا گردشگران تور بلغارستان در اکثر روزهای سال می توانند در آب دریا شنا کنند و از تفریحات آبی لذت ببرند . گردشگران در سفر به این منطقه برای اقامت مشکلی نخواهند شد چرا که بیش از 40 هتل 2 تا 4 ستاره در آن ساخته شده که با قیمتی مناسب به ارائه خدمات می پردازند . آلبنا تعداد زیادی رستوران ، کافه ، چایخانه ، دکه های فست فود دارد که انواع غذاهای بلغاری ، هندی ، چینی ، ایتالیایی و … را سرو می کنند .
اطلاعاتی در مورد ساحل آلبنا بلغارستان
ساحل آلبنا در بلغارستان در فاصله 30 کیلومتری شهر وارنا و 12 کیلومتری شهر زیبای بالچیک قرار گرفته و با جذابیت های فوق العاده از دیدنی های بلغارستان محسوب می گردد . این ساحل شنی 5 کیلومتر طول و 150 متر عرض دارد و شامل امکانات مختلف برای رفاه گردشگران می باشد عمق دریا در فاصله 150 – 100 متری از 1.6 متر تجاوز نمی کند و از این حیث محلی مناسب برای شنا تمام رده های سنی است . ساحل البنا یک مکان خوب برای کسانی است که دوست دارند آفتاب بگیرند فقط باید توجه داشت که برای دوری از گرما زمانی را انتخاب کنید که دمای هوا 25 درجه باشد و بادی خنک و خفیف از جانب دریا بوزد .
در ساحل آلبنا تفریحات متنوعی رواج دارد که از بهترین ان ها می توان به شنا در استخرهای بزرگ ، اسکی روی آب ، جت سواری ، سالن بولینگ ، قایق سواری ، ماهیگیری زیر آب ، تنیس ، اسب سواری ، گلف ، دوچرخه سواری ، تور جیپ سافاری ، شرکت در فستیوال ها و مسابقات مختلف ، پیاده روی ، والیبال ساحلی ، ایروبیک و انواع ورزش های آبی اشاره نمود . برای بچه ها نیز یک پارک تفریحی ، یک قطار کوچک و یک پارک بادی در نظر گرفته شده است .
شرایط آب و هوایی در آلبنای بلغارستان
یکی از اولین کارهایی که گردشگران قبل از سفر انجام می دهند این است که در تاریخ مورد نظر خود شرایط آب و هوایی شهر مقصد را می سنجند تا ببینند آیا آب و هوا مناسب است یا خیر . فصل مناسب در منطقه تفریحی آلبنا برای گردشگری از ماه می آغاز و تا اکتبر ادامه دارد در این فصل تمام شرایط برای داشتن سفری خاطره انگیز مهیاست . متوسط دمای سالیانه آلبنا حدود 12 درجه سانتیگراد است و دمای هوا در تابستان به 25 و گاهی به 32 درجه سانتیگراد می رسد همچنین درجه حرارت آب دریا در ماه ژوئن ، جولای ، آگوست و سپتامبر 25 – 22 درجه سانتیگراد می باشد .
pic553167210001