پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی

pulau_payar_marine_park_langkaw2safarafarin-qpr.jpg
pulau_payar_marine_park_langkaw2safarafarin-qpr.jpg pulau_payar_marine_park_langkawi3safarafarin-qpr.jpg pulau_payar_marine_park_langkawsafarafarin-qpr.jpg
لنکاوی یکی از بزرگترین جزایر مالزی است که به داشتن اب های زلال و سواحل ماسه ای زیبا معروف شده است پدیده های طبیعی لنکاوی برای گردش و سرگرمی حرف اول را می زند و آثار تاریخی در آن کمتر از دیگر شهرهای مالزی به چشم می خورد . پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی (Pulau Payar Marine Park Langkawi) منطقه ای وسیع را به خود اختصاص داده و با طبیعتی زیبا گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند برای آشنایی بیشتر با این منطقه با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پارک دریایی پولائو پایار در لنکاوی
طبیعت منحصر به فرد ، مناظر چشم نواز و سواحل شنی زیبا بخش اصلی جاذبه های گردشگری لنکاوی را به خود اختصاص داده اند که پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی در میان دیدنی های این جزیره شاخص بوده و با زیبائی های نفسگیر و امکانات متنوع برای هر گردشگری جذاب خواهد بود . این پارک دریایی بیش از 30 سال است که جز مناطق حفاظت شده به شمار می آید و بخش شیلات مالزی بر ان نظارت دارد این منطقه دارای منابع غنی گیاهی و جانوری است و دنیای زیر آب آن تلفیقی از رنگ های زیبا و شگفت انگیز می باشد . پولائو پایار با وسعتی بیش از 2 مایل دریایی از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می گردد و تردد به آن با قایق های چوبی و یا سریع السیر امکان پذیر می باشد .
اطلاعاتی در مورد پارک دریایی پولائو پایار مالزی
پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی با پوشش گیاهی فوق العاده ، سواحل زیبا و تفریحات مهیج در فاصله 30 کیلومتری جنوب جزیره لنکاوی قرار گرفته و شامل 4 جزیره پولائو پایار ، پولائو لمبو ، پولائو سگانتانگ و پولائو کاس می باشد که در میان این جزایر پولائو پایار از بقیه بزرگتر و معروف تر است . گردشگران تور مالزی برای رفتن به این پارک می توانند در لنگرگاه کواه به قایق ، کشتی و یا لنج سوار شده و با گذشت مدت زمانی 45 دقیقه تا 1 ساعته به مقصد خود برسند آنان می توانند در طول راه از زیبائی های طبیعی لذت ببرند و چشم اندازهایی فوق العاده را مشاهده نمایند . بهتر است برای سوار شدن بر قایق های چوبی ، از یک روز قبل بلیت بگیرید در اینجا از هر مسافر عوارض ورود به جزیره گرفته می شود که این به جز قیمت بلیت می باشد این عوارض برای بزرگسالان 5 رینگیت و برای کودکان 2.5 رینگیت مالزی است .
جاذبه های پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی
وجود مرجان های رنگی به دنیای زیر آب پارک دریایی پولائو پایار مالزی جذابیت بخشیده و بر زیبائی آن افزوده است . این پارک به دلیل داشتن آب های زلال و شفاف برای غواصی مناسب بوده و گردشگران می توانند غواصی عمیق و سطحی را تجربه کنند و یا به شنا در آب بپردازند . همچنین در مسافت اندکی از ساحل دریا جایی وجود دارد که در آن می توانند با غذا دادن به کوسه ها تفریح نمایند . ماهیگیری که یکی دیگر از تفریحات این جزیره است با کسب اجازه از مقامات امکانپذیر می باشد .
pic718957210001