آکواریوم کوالالامپور

aquaria_klcc1safarafarin-qpr.jpg
aquaria_klcc1safarafarin-qpr.jpg aquaria_klcc2safarafarin-qpr.jpg aquaria_klcc3safarafarin-qpr.jpg aquaria_klcc4safarafarin-qpr.jpg aquaria_klccsafarafarin-qpr.jpg
مسئولان کوالالامپور در چند دهه اخیر برای جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم هزینه های زیادی صرف کرده تا برای سرگرمی گردشگران تور کوالالامپور جاذبه ها و مراکز دیدنی مختلفی در سطح این شهر ایجاد گردد . آکواریوم کوالالامپور (Aquaria KLCC) یکی از جاهای دیدنی این شهر است که طرفداران زیادی دارد برای آشنایی بیشتر با این جاذبه با سفر آفرین همراه باشید .
درباره آکواریوم KLCC کوالالامپور
آکواریوم کوالالامپور کلکسیونی از انواع آبزیان دریایی و اقیانوسی است که نمایشی شگفت انگیز از دنیای زیر آب ارائه می دهد و بازدید کنندگان را با زندگی آبزیان آشنا می سازد . در این مکان برخی از گونه های کمیاب از ماهی ها و خزندگان به نمایش گذاشته شده اند که در شرایطی ایده آل از انان نگهداری می شود تا به مرحله انقراض نرسند . آکواریوم KLCC که از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید در نزدیکی برج های دوقلوی پتروناس واقع شده و دارای فضایی زیبا و منحصر به فرد می باشد
اطلاعاتی در مورد آکواریوم KLCC در کوالالامپور
آکواریوم کوالالامپور در مرکز شهر واقع شده و به دلیل موقعیت مکانی خوبی که دارد به راحتی در دسترس گردشگران تور مالزی قرار می گیرد این آکواریوم با وسعتی حدود 60 هزار متر مربع یکی از بزرگترین و غنی ترین آکواریوم های آسیا به شمار می آید و بیش از 5 هزار آبزی از 250 گونه مختلف را در خود گنجانده است . آکواریوم KLCC به عنوان یکی از دیدنی های کوالالامپور هر سالانه توسط مسافران زیادی مورد بازدید قرار می گیرد و با تونل شیشه ای 90 متری امکان دیدن انواع ماهی های بزرگ و کوچک چون ببر کوسه ، ماهی های گوشت خوار ، مارماهی و ماهی های عظیم الجثه آب های استوایی که در اطراف به شنا کردن مشغولند را از نزدیک فراهم می کند .
عملیات ساخت این اکواریوم در سال 2002 میلادی در بخش مرکزی شهر اغاز شد و بعد از طی دوره ای 3 ساله در 2005 به بهره برداری رسید و بعد از آن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور مورد استقبال قرار گرفت . در آکواریوم مالزی ، گونه هایی نادر از آبزیان و خزندگان کمیاب به نمایش در امده که از مهمترین ان ها می توان به یک گونه قورباغه درختی نادر ، قورباغه سمی ، گربه ماهی غول پیکر ، کوسه ماهی شنی ، نوعی ماهی پهن برقی و مار ماهی اشاره نمود . کوسه ها ، صخره های مرجانی ، سمورهای خزدار ، لاک پشت سبز دریایی و آراپایما از گونه های کمتر دیده شده این آکواریوم هستند که برای هر مراجعه کننده ای جذاب خواهند بود .
در این محل امکان غواصی در میان ابزیان فراهم شده اما اگر شما جز افرادی هستید که مدرک غواصی ندارید می توانید این تجربه هیجان انگیز را با قفس خشم امتحان کنید . بهترین زمان برای بازدید از آکواریوم KLCC ، زمان غذا دادن به ماهی ها است هر روزه تعدادی غواص در ساعات مشخص به ماهی ها و کوسه ها غذا می دهند که این برنامه از ساعت 10:45 صبح شروع و در فواصل برنامه ریزی شده ای انجام می شود آخرین زمان برای غذا دادن به ماهی ها ساعت 5:30 عصر می باشد البته با پرداخت کمی هزینه بیشتر می توان در کنار ماهی ها شنا نمود و به ان ها غذا داد . یکی از اقدامات مناسب که توسط مسئولین صورت گرفته ، نصب ویدئو پروژکتورها و دیگر تجهیزات پیشرفته برای نمایش اطلاعات بسیار کامل در مورد هر یک از این موجودات به تماشاگران می باشد . این آکواریوم هر روزه (حتی روزهای تعطیل عمومی) از ساعت 10:30 صبح تا 8 شب باز است و آخرین زمان برای تهیه بلیط آکواریوم ساعت 7 عصر می باشد .
pic354857210001