پارک پرندگان کوالالامپور

kuala_lumpur_bird_park3safarafarin-qpr.jpg
kuala_lumpur_bird_park3safarafarin-qpr.jpg kuala_lumpur_bird_park1safarafarin-qpr.jpg kuala_lumpur_bird_park2safarafarin-qpr.jpg kuala_lumpur_bird_park4safarafarin-qpr.jpg kuala_lumpur_bird_parksafarafarin-qpr.jpg
کواالامپور می تواند تمامی اهداف گردشگران از سفر را تامین کنند و طیف گسترده ای از مراکز تفریحی ، هتل های مجهز و مناسب ، مراکز خرید ، ابنیه تاریخی ، طبیعت زیبا و ... را در اختیار آنان قرار دهد تا سفری خاطره انگیز را تجربه کنند . پارک پرندگان کوالالامپور (Kuala Lumpur Bird Park) همانگونه که از نامش بر می آید محلی برای نگهداری و نمایش گونه های پرندگان است و محیطی مفرح برای سرگرمی گردشگران فراهم نموده است برای آشنایی بیشتر با این مجموعه با سفر آفرین همراه شوید .
درباره باغ پرندگان در کوالالامپور
پارک پرندگان کوالالامپور کلکسیونی از انواع پرندگان مختص مالزی و کشورهای دیگر است که در محیطی زیبا و بزرگ از این پرندگان مراقبت و نگهداری می گردد . این پارک که در فاصله 10 دقیقه ای مرکز شهر واقع شده جزئی از مساحت 60 هکتاری کمربند سبز کوالالامپور است و حدود یک سوم از مجموعه باغ های دریاچه را به خود اختصاص داده و از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید . باغ پرندگان کوالالامپور با 4 بخش مختلف این فرصت را برای گردشگران تور مالزی فراهم نموده تا با تعدادی از گونه های پرندگان آشنا شوند ، با انان غذا بدهند ، از صدای گوش نواز آواز پرندگان لذت ببرند ، با آن ها عکس بگیرند ، به تماشای نمایش هایی که پرندگان اجرا می کنند بنشینند و یا اینکه در فصلی مشخص در زمان جوجه کشی ، جوجه هایی که سر از تخم در می آوردند را مشاهده کنند .
اطلاعاتی در مورد پارک پرندگان مالزی
پارک پرندگان کوالالامپور در سال 1991 میلادی در زمینی به وسعت 20.9 هکتار به دست ملکه مالزی به بهره برداری رسید و در حال حاضر یکی از بزرگترین پارک های پرندگان در جهان است که به واسطه وجود توری بزرگ در بالای این منطقه در آن پرندگان به طور آزادانه پرواز می کنند . این پارک که از دیدنی های کوالالامپور محسوب می گردد دارای 3000 پرنده از 200 گونه مختلف است که از این تعداد حدود 90 درصدشان را پرندگان مالزی و 10 درصد باقی مانده را پرندگان دیگر کشورها تشکیل می دهند . پرندگان این باغ از سایز بسیار کوچک تا سایز بسیار بزرگ هستند و بعضی هایشان نیز مقلد بوده و می توانند فضای مفرح و خاطره انگیزی را برایتان به وجود آورند .
بخش های مختلف پارک پرندگان در مالزی
پارک پرندگان به عنوان یکی از دیدنی های مالزی دارای 4 بخش مجزاست که در بخش های اول ، دوم و سوم پرندگان را می بینید که به صورت آزادانه پرواز می کنند و در محیطی مشابه زیستگاه اصلی خود زندگی می کنند . پرندگان در این محوطه رها بوده و زاد و ولد می کنند . بازدید کنندگان و گردشگران می توانند از فاصله بسیار کمی پرندگان را ببینید . در بخش چهارم نیز گونه های خاصی از پرندگان در قفس های بزرگ قابل مشاهده هستند . در این باغ دریاچه ای مصنوعی ایجاد شده که مراجعه کنندگان در آن می توانند قایق سواری کنند و یا اینکه در محیط زیبای ان به پیاده روی بپردازند همچنین در این پارک محل هایی برای ورزش ، استراحت و بازی کودکان در نظر گرفته شده است . از جذاب ترین برنامه های این پارک می توان به نمایش پرندگان اشاره نمود که در آمفی تئاتر مجموعه ، واقع در بخش سوم برگزار می گردد در این برنامه پرندگان مختلف با انجام کارهایی مانند پرواز از یک نقطه به نقطه دیگر ، آواز خواندن پرندگان ، راندن یک جیپ ، دوچرخه سواری و چندین برنامه جالب دیگر بازدید کنندگان را غافلگیر خواهند کرد .
ساعات کاری و قیمت بلیط پارک پرندگان
پارک پرندگان از برترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور به شمار می آید و هر روز هفته از ساعت 9 صبح درهای خود را به روی علاقه مندان می گشاید و ساعت 6 بعد از ظهر نیز بسته می شود . قیمت ورودی پارک برای بزرگسالان (12 سال به بالا) 50 رینگت و برای کودکان (از 3 سال تا 11 سال) 41 رینگت می باشد . دیدن این مجموعه برای کودکان زیر 3 سال رایگان است . بازدید از پارک پرندگان مالزی به طور معمول بین 2 تا 3 ساعت طول می کشد که گردشگران تور کوالالامپور در این فرصت می توانند از بخش های جذاب آن لذت ببرند و خود را با پرندگان سرگرم نمایند . بازدید کنندگان برای عبور از منطقه ای به منطقه دیگر باید از چند دروازه مخصوص عبور کنند چرا که اگر این دروازه ها تعبیه نشده بودند ممکن بود پرندگان منطقه مخصوص به خود را ترک نمایند .
pic258757210001