پیست مصنوعی اسکی در دبی

ski_dubai1safarafarin-qpr.jpg
ski_dubai1safarafarin-qpr.jpg ski_dubai2safarafarin-qpr.jpg ski_dubai3safarafarin-qpr.jpg ski_dubai4safarafarin-qpr.jpg ski_dubaisafarafarin-qpr.jpg
در کشور امارات علی الخصوص شهر دبی به لطف درآمدهای هنگفت برای جذب گردشگر امکانات و جاذبه های متنوعی ساخته شده که برخی از ان ها از برترین های جهان به شمار می آیند . یکی از این مراکز دیدنی پیست مصنوعی اسکی در دبی است که در ادامه با این مجموعه تفریحی بیشتر آشنا می شویم با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پیست مصنوعی اسکی دبی
شاید در آب و هوای گرم وجود پیست اسکی برای اغلب افراد غیر قابل باور باشد اما به لطف سرمایه گذاری های کلان ، پیست مصنوعی اسکی در دبی بر این باور خط بطلان کشیده و با فضایی زیبا امکان تجربه اسکی در هوای گرم شهر دبی را فراهم نموده است . دمای صحراهای امارات در روزهای تابستان به 50 درجه می رسد که برای اکثر گردشگران تور دبی قابل تحمل نیست اما این پیست اسکی در دل بیابان های سوزان می تواند برای ساعاتی انان را از این گرما در امان دارد و برایشان خاطره ای بیادماندنی به ارمغان آورد . گردشگران با مراجعه به این پیست با کیفیت که از دیدنی های دبی به شمار می آید علاوه بر اسکی می توانند رشته اسنوبورد را تجربه کنند ، سورتمه سواری نمایند و حتی در فضای 3 هزار متر مربعی پارک برفی آن با دوستان و آشنایان خود برف بازی کنند . همچنین برای رفاه مراجعه کنندگان تمهیدات لازم اندیشیده شده و لباس و تجهیزات در اختیارشان قرار می گیرد چندین رستوران و کافی شاپ در این مرکز تفریحی تعبیه شده و مربیانی نیز به منظور اموزش اسکی و اسنوبورد در این محل مستقر شده اند .
اطلاعاتی در مورد پیست اسکی دبی
پیست مصنوعی اسکی در دبی در نوامبر سال 2005 میلادی در فضایی بالغ بر 22 هزار متر مربع به بهره برداری رسیده و از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می گردد . این پیست که یکی از بزرگترین و شگفت انگیزترین پیست های سرپوشیده در جهان است با ظرفیت پذیرش 1500 میهمان به طور همزمان در مال امارات یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان واقع شده و محیطی شاد و مفرح برای بازدید کنندگان فراهم نموده است . مساحت اختصاص داده شده به پیست اسکی دبی معادل سه زمین فوتبال است که حداکثر ارتفاع آن 85 متر و پهنای آن 80 متر می باشد همچنین این مرکز تفریحی دارای 5 پیست اسکی است که از نظر سختی ، ارتفاع و شیب با هم تفاوت دارند . طولانی ترین پیست آن 400 متر و بیش از 60 متر ارتفاع دارد که باعث می شود این محل از بهترین پیست های اسکی سرپوشیده در جهان به شمار آید .
این پیست مصنوعی با صرف هزینه هنگفت 272 میلیون دلاری ساخته شده و هر شبانه روز چیزی حدود ۳۰ تن برف مصنوعی از آسمان آن بر زمین می نشیند تا جاذبه ای باور نکردنی را برای بازدید کنندگان به وجود آورد . دمای هوای داخل فضای پیست بین 3 تا 30- درجه سانتیگراد متغیر می باشد ، در حالی که بیرون از پیست گرمای هوا به 50 درجه نیز می رسد . این پیست اسکی که توسط شرکت مجید آل فاطیم اداره می شود دارای یدک کش و تله کابین برای انتقال اسکی بازان به بالای پیست است . جذابیت های این پیست بر هیچ گردشگری پوشیده نیست و در صورت مناسب بودن شرایط یکی از مکان های مدنظر آنان برای تفریح و سرگرمی خواهد بود .
pic861657210001