باغ کلاسیک یو در شانگهای

shanghai_yu_garden3safarafarin-qpr.jpg
shanghai_yu_garden3safarafarin-qpr.jpg shanghai_yu_garden2safarafarin-qpr.jpg shanghai_yu_garden4safarafarin-qpr.jpg
با سفر به شانگهای طیف وسیعی از جاذبه های مدرن و تاریخی در اختیار گردشگران تور چین قرار می گیرد که جاذبه های مدرن در دهه های اخیر و جاذبه های تاریخی در قرن های پیش ایجاد شده اند و امروزه به عنوان دیدنی های شانگهای مورد بازدید قرار می گیرند . باغ کلاسیک یو در شانگهای با چشم اندازهای زیبا و بخش های متنوع از جاذبه های تاریخی این شهر است که در ادامه به معرفی آن پرداخته می شود .
درباره باغ یو شانگهای (Shanghai Yu Garden)
باغ کلاسیک یو در شانگهای از قدیمی ترین باغ های موجود در این شهر است که با قدمتی بیش از 4 قرن در قسمت شمال شرقی منطقه قدیمی هوانگ پو واقع شده و مناظری زیبا و چشم نواز به گردشگران تور چین ارائه می دهد . این باغ در روزهای میانی هفته می تواند گردشگران را از شلوغی و هیاهوی شهر در امان دارد و فرصتی مناسب برای استراحت و تمدد اعصاب برای آنان فراهم نماید . گرچه برای ورود به باغ و دیدن بخش های جذاب ان باید هزینه ای پرداخت گردد اما به محض اینکه وارد باغ شوید خواهید دید که این باغ کلاسیک ارزش مبلغ پرداخت شده را دارد و به هیچ وجه از مراجعه به آن احساس پشیمانی نخواهید کرد .
اطلاعاتی در مورد باغ یویوآن شانگهای
باغ کلاسیک یو در شانگهای به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری چین سالانه بازدید کنندگان بسیاری را به خود می بیند که این افراد با قدم زدن در میان این باغ می توانند نگاهی اجمالی به سبک زندگی در چین باستان بیاندازند . عملیات احداث باغ یویوآن در سال 1559 اغاز شد و بعد از طی دوره ای 18 ساله در سال 1577 به اتمام رسید این باغ متعلق به یک افسر عالی رتبه دولتی در دوران حکومت سلسله مینگ ، به نام پن یوندوآن بوده است که اختصاصا برای خانواده پن و گذراندن اوقات فراغت ایشان ساخته شده بود به همین دلیل نام آن را یو به معنای خوشحالی و خشنودی نهاده اند . باغ یو در طول عمر بیش از 400 سال خود چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته تا به شکل کنونی حفظ و نگهداری شده است این باغ در زمینی به وسعت 2 هکتار گسترده شده و به شکلی کامل ، سالن های زینتی ، عمارت هایی با طراحی های چشم نواز ، برکه های پر زرق و برق ، پل های زیگ زاگ ، پاگوداها و صخره های چشمگیر را با هم ترکیب کرده است .
جاذبه های باغ یو در شانگهای چین
باغ یویوآن یکی از جاذبه های گردشگری شانگهای به شمار می آید و هر روزه از 8:30 صبح تا 5 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان می باشد . در این باغ 6 چشم انداز اصلی توجه گردشگران تور شانگهای را به خود جلب می کند : کاخ سانسوی ، کاخ پذیرایی وانهوا ، کاخ داینچو ، کاخ هویجینگو ، کاخ یوهوا و باغ اندرونی ، که هر کدام از این بناها چشم اندازی منحصر به فرد را به نمایش می گذارند . وقتی در این باغ در حال پیاده روی هستید ، تنها بر روی اجسام بزرگ مانند ساختمان ها و پل ها تمرکز نکنید ، بیشتر زیبایی این پارک در حکاکی ها ، مجسمه های کوچک ، خطاطی ها و نقاشی هنرمندان معروف نهفته است . مسیرهای پیاده روی این پارک طوری طراحی شده که شما از روی پل های سنگی عبور کرده و برکه های پر از ماهی های کپور ، گیاهان بامبو و صخره های زیبا را مشاهده می کنید . یک بازار درست بیرون از یو وجود دارد که در آن سوغاتی های گردشگری را به فروش می رسانند ، پس اگر علاقمند هستید ، بازدید از آن را از دست ندهید .
pic749557210001