تنگه بسفر در استانبول

bosphorus_strait2safarafarin-qpr.jpg
bosphorus_strait2safarafarin-qpr.jpg bosphorus_strait3safarafarin-qpr.jpg bosphorus_straitsafarafarin-qpr.jpg
استانبول از جمله شهرهای توریستی است که گردشگران از سفر به آن هیچ وقت احساس پشیمانی نخواهند کرد چرا که اگر بارها به این شهر سفر کنند باز هم جاذبه هایی وجود دارد که هنوز ندیده باشند . تنگه بسفر در استانبول به عنوان یکی از دیدنی های پرطرفدار در ادامه معرفی شده است با سفر آفرین همراه باشید .
درباره تنگه بسفر استانبول
تنگه بسفر در استانبول یکی از نقاط استراتژیک این شهر زیبا است و به دلیل اتصال دو دریای سیاه و دریای مرمره به یکدیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . این تنگه شهر تاریخی استانبول را به دو قسمت تقسیم می کند که یک قسمت آن در قاره آسیا و دیگری در قاره سبز اروپا واقع شده است گردشگران به دلیل جذابیت های متعددی که در اطراف تنگه وجود دارد به بازدید از این مکان از خود علاقه نشان می دهند و رفتن به تنگه بسفر و شرکت در انواع تورهای مختلف را حتما در برنامه تفریحی خود قرار می دهند .
اطلاعاتی در مورد تنگه بسفر استانبول
بازدید از تنگه بسفر در استانبول یکی از برنامه های تفریحی در تور ترکیه است که گردشگران می توانند با شرکت در تور کشتی که از پرطرفدارترین تورهای داخلی است بر روی آب شناور باشند و از روی عرشه از دیدن جاذبه هایی که در اطراف این باریکه آبی هستند لذت ببرند . تنگه بسفر تنگ ترین آبراه بین المللی جهان است و طول آن حدود 30 کیلومتر می باشد همچنین طول ساحلی که در قسمت اروپایی واقع شده 55 کیلومتر بوده و طول ساحل آسیایی این تنگه 35 کیلومتر می باشد . سواحل تنگه بسفر ترکیبی است از زمان های گذشته و حال و به نوعی شکوه و جلال امروزی و زیبائی و سادگی گذشته را به تصویر می کشد . هتل های مدرن و ویلاهای چوبی قرار گرفته در حاشیه ساحل به همراه کاخ های زیبای مرمرین که در مجاورت قلعه های سنگی روستائی و دهکده های کوچک ماهیگیری قرار گرفته جذابیت این منطقه را دو چندان نموده است .
این تنگه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استانبول ، باریکه آبی است که عرض ان در قسمت های مختلف متغیر بوده و در کم عرض ترین قسمت 700 متر و در عریض ترین بخش نیز 3550 متر می باشد .ارتفاع تنگه استراتژیک بسفر از دریای مرمره بیشتر و از دریای سیاه کمتر است به همین دلیل آب از سوی دریای سیاه به سمت دریای مرمره در جریان است به طوری که طبق مطالعات انجام شده سالانه حدود 660 میلیارد متر مکعب آب از دریای مرتفع تر به دریای پایین تر منتقل می شود .
همانگونه که بیان شد تور کشتی از تورهای مورد علاقه گردشگران استانبول است که با هزینه اندکی از اسکله آمینو شروع می شود در این تور شما می توانید چند ساعت را بر روی دریا باشید و از برنامه های مفرح کشتی و صرف غذا و مناظر لذت ببرید . حتی اگر نمی خواهید این تور را رزرو کنید ، می توانید با صرف غذا در یکی از رستوران های ساحلی از منظره زیبای تنگه بسفر لذت ببرید .
pic567257210001