منطقه تفریحی چالیدره در مشهد

chalidarreh4safarafarin-qpr.jpg
chalidarreh4safarafarin-qpr.jpg chalidarreh2safarafarin-qpr.jpg chalidarreh3safarafarin-qpr.jpg
در دو دهه اخیر مناطق تفریحی متعددی به جاذبه های دیدنی مشهد اضافه شده که بر جذابیت آن افزوده است منطقه تفریحی چالیدره در مشهد یکی از این اماکن است که با گزینه های متنوعی که برای سرگرمی در خود گنجانده مورد توجه واقع شده و سالانه پذیرای مراجعه کنندگان بسیاری است برای آشنایی بیشتر با سفر آفرین همراه باشید .
درباره چالیدره مشهد
آب و هوای مطبوع ، موقعیت جغرافیایی مناسب و وجود امکانات گردشگری متنوع در منطقه تفریحی چالیدره در مشهد سبب شده تا این مکان طرفداران زیادی داشته باشد و سالانه گردشگران و مردم بومی بسیاری از آن بازدید کنند . منطقه چالیدره از جاذبه های گردشگری مشهد می باشد و با محیطی آرامش بخش و چشم اندازهایی زیبا یکی از استراحتگاه های معروف این شهر محسوب می گردد که روز به روز بر امکانات تفریحی آن افزوده می شود . چالیدره به عنوان یکی از دره های موجود در منطقه طرقبه در فاصله 17 کیلومتری مشهد واقع شده و دارای سدی بزرگ با حجم زیادی از آب می باشد که منبع تغذیه این سد رودخانه جاغرق است . عملیات تبدیل منطقه چالیدره به یک منطقه تفریحی از سال 1376 آغاز شد و با صرف هزینه های زیاد همچنان بر کیفیت و امکانات آن افزوده می گردد . چالیدره با وسعتی 160 هکتاری و فضاهای متنوع و جذاب از بهترین تفریحات مشهد به شمار می آید و با گزینه های متفاوتی که برای تفریح و سرگرمی گردشگران ارائه می دهد در زمینه جذب توریست موفق بوده و از پرطرفدارترین مراکز تفریحی شناخته شده است .
امکانات موجود در تفرجگاه چالیدره مشهد
منطقه تفریحی چالیدره در مشهد طبيعت بكر اين منطقه را در قاب زيبايی به نمايش گذاشته و با نسيم جانفزای خود سفر به عمق شادابی و آرامش را برای مسافران تور مشهد به ارمغان می آورد . این منطقه آرام و زیبا در ابتدای جاده نغندر واقع شده و مکانی مناسب برای تنفس اکسیژن خالص و همچنین فرار از شلوغی شهر و استراحت فراهم نموده است . از جمله امکانات تفریحی چالیدره می توان به وجود انواع قایق های پارویی ، موتوری و پدالی در دریاچه اشاره نمود که با استفاده از آن ها می توان بر روی آب شناور بود و از صدای گوش نواز آب لذت برد . همچنین در این مجموعه تفریحی که از دیدنی های مشهد می باشد می توان آموزش غواصی و قایق سواری دید و از مرکز ماساژ ماهی موجود در آن استفاده نمود در این ماساژ ماهی با عمل مکیدن و ترشح نوعی آنزیم بافت های مرده پوست را از بین می برد .
چالیدره مشهد ترنی دارد که گردشگران را از پایین به بالا منتقل می کند همچنین تله کابین موجود در این دره تفریحی هم بر روی خاک و هم از روی قسمت آبی سد می گذرد و مسافتی حدود 270 متر را طی می کند . وجود عواملی چون تله سیژ ، بانجی جامپینگ ، برج گردان ، اسکله تفریحی ، کشتی تفریحی ، عکاسخانه سنتی ، اقامتگاه ، ماهیگیری ، زیپ لاین ، رستوران و … این دره زیبا را به یک مکان تفریحی و گردشگری مبدل ساخته که از طرف بازدید کنندگان و گردشگران مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است . شما نیز اگر قصد شرکت در تور مشهد را دارید حتما در زمان اقامت خود در این شهر سری به چالیدره بزنید .
pic474257210001