پارک ملت مشهد

mellat_park1safarafarin-qpr.jpg
mellat_park1safarafarin-qpr.jpg mellat_park3safarafarin-qpr.jpg mellat_parksafarafarin-qpr.jpg mellat_park2safarafarin-qpr.jpg mellat_park4safarafarin-qpr.jpg
شهر زیارتی مشهد دارای پارک ها و بوستان های متنوعی است که گردشگران تور مشهد می توانند برای تفریح و استراحت به آن ها مراجعه کنند از جمله این بوستان ها می توان به پارک ملت مشهد اشاره نمود که با قسمت های مختلف یکی از پرطرفدارترین مراکز تفریحی مشهد به شمار می آید برای آشنایی بیشتر با این پارک با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پارک ملت در مشهد
پارک های موجود در مشهد از جمله اماکنی هستند که گردشگران می توانند از آن ها برای تفریح و سرگرمی و همچنین داشتن لحظاتی خوش در کنار دوستان و خانواده استفاده کنند یکی از این مکان ها پارک ملت مشهد است که با قدمتی بیش از 50 سال یکی از با سابقه ترین و وسیع ترین پارک های این شهر می باشد که با امکانات و بخش های متنوع امروزه به یکی از دیدنی های مشهد تبدیل شده است . این پارک در ابتدای بهره برداری خود در دهه 50 در خارج شهر مقدس مشهد واقع شده بود ولی اکنون با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه شهری صورت پذیرفته در منطقه غربی مشهد قرار گرفته و با وسعتی 72 هکتاری از زیباترین بخش های شهر به شمار می آید .
قسمت های مختلف بوستان ملت مشهد
این بوستان بیش از 35 هزار اصله درخت را در خود گنجانده و دارای شهربازی ، تاسیسات ورزشی و فضای سبز بزرگ می باشد در قسمت مرکزی بوستان ساختمان فرهنگی هنری امام رضا (ع) قرار دارد که شامل کتابخانه ، کلاس های فرهنگی هنری ، مسجد و ... می باشد . در ضلع غربی بوستان (همجوار منطقه آزادشهر) زمین های ورزشی بوستان قرار گرفته است که شامل بزرگترین استخر روباز مشهد به مساحت 1250 مترمربع (طول 50 متر و عرض 25 متر و با عمق 1 تا 3 متر) با گنجایش 400 نفر ، زمین چمن فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، تنیس ، پیست اسکی و ... می باشد . همچنین در دور تا دور پارک قسمت های مخصوص دویدن و ورزش و قسمتی سرپوشیده برای بانوان در نظر گرفته شده است .
اطلاعاتی در مورد شهربازی پارک ملت
پارک ملت به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مشهد در حاشیه بلوار وکیل آباد و در ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار گرفته‌ و از زیباترین پارک های ایران محسوب می گردد . از پرطرفدارترین بخش های این بوستان می توان به شهربازی آن اشاره نمود که با بازی های مهیج در سال 1351 شمسی به بهره برداری رسیده و از قسمت های مرکزی تا قسمت های شرقی بوستان قرار گرفته است . اسکیت بورد ، ترن هوایی ، پرواز در آسمان ، تاپ اسپین ، سورتمه ، تاب گردان ، فایر بال ، کشتی دوقلو ، آکروجت فضایی ، سالتو 4 نفره ، صندلی فضایی ، چرخ و فلک ، قطار خانواده ، ماشین برقی ، شاتل باس ، جامپینگ ، هلیکوپتر ، دنیای حیوانات و ... از جمله وسایل سرگرمی موجود در شهربازی ملت مشهد هستند . یکی از بزرگترین چرخ و فلک های جهان در سال 1384 در شهربازی پارک ملت مشهد به بهره برداری رسید در واقع این چرخ فلک با 250 تن ‏وزن قادر است در یک دور کامل 448 نفر را تا ارتفاع 80 متری بالا ببرد .
pic364257210001