پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

vakil_abad_gardensafarafarin-qpr.jpg
vakil_abad_gardensafarafarin-qpr.jpg vakil_abad_garden1safarafarin-qpr.jpg vakil_abad_garden2safarafarin-qpr.jpg vakil_abad_garden3safarafarin-qpr.jpg
اگر با تور مشهد عازم این شهر هستید اشنایی با مکان های دیدنی به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید سفری بیادماندنی داشته باشید و با برنامه ریزی پیش بروید . پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد از جمله مکان هایی است که دیدن آن به شما پیشنهاد می گردد چرا که با زیبائی های چشم نواز و محیطی فوق العاده طرفداران بسیاری دارد برای اشنایی بیشتر با این باغ زیبا با سفر آفرین همراه باشید .
درباره پارک جنگلی وکیل آباد مشهد
جاذبه های مشهد به مکان های زیارتی محدود نمی گردد و دیدنی های طبیعی بسیاری نیز در آن یافت می شود از جمله این اماکن می توان به پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد اشاره نمود که با محیطی زیبا و چشم نواز از مکان های مورد علاقه گردشگران تور مشهد و اهالی این شهر به شمار می آید . در واقع این پارک نقش به سزایی در کیفیت هوای مشهد دارد و بخشی از آلودگی های موجود در هوا را پالایش می کند و بر پاکی و سلامت آن می افزاید . این پارک که در گذشته با نام باغ وکیل شناخته می شده از تفرجگاه ها و مراکز ییلاقی مشهد محسوب می گردد و با درختان سر به فلک کشیده ، پستی و بلندی های طبیعی ، رودخانه فصلی ، چشم اندازهای زیبا ، امکانات رفاهی و معابر مخصوص پیاده روی از برترین جاذبه های گردشگری مشهد می باشد .
اطلاعاتی در مورد پارک وکیل آباد مشهد
پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد وسعتی بیش از 70 هکتار دارد و از وسیع ترین پارک های موجود در این شهر به شمار می آید . در گذشته این باغ ، ملکی خصوصی متعلق به فردی به نام حسین ملک بوده که در سال 1348 شمسی به منظور استفاده عموم وقف شده و اکنون به عنوان یکی از ییلاقات عمومی شهر مشهد مورد استفاده قرار می گیرد . بوستان جنگلی وکیل آباد در فاصله 8 کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده به دلیل همجواری با منطقه خوش آب و هوا و معروف طرقبه و همچنین افزوده شدن امکاناتی نظیر بوفه و رستوران ، تاسسیات بهداشتی ، وسایل بازی ، نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی امروزه از پرطرفدارترین دیدنی های مشهد می باشد .
این پارک که در انتهای بلوار وکیل اباد قرار گرفته با انبوهی از درختان کاخ ، چنار و تبریزی در درون دره ای باصفا و خوش آب و هوا واقع شده و جاذبه های دیدنی های متنوعی در نزدیکی آن ساخته شده اند که از جمله این اماکن می توان به کوهستان پارک شادی و باغ وحش وکیل آباد اشاره نمود . این پارک خوش آب و هوا و خوش منظره دارای رودخانه های فصلی بوده و آب درختان آن توسط قنات وکیل آباد تامین می شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است . باغ وکیل آباد علاوه بر فصول گرم سال در زمستان سرد نیز با مناظر بسیار زیبا محل تجمع زائرین ، مجاوران و علاقه مندانی است که برای بازی ها و سرگرمی با برف به وکیل آباد می آیند تا لحظات خاطره انگیزی را در این تفرجگاه سپری نمایند .
pic492157210001