کاخ تابستانی پکن

beijing_summer_palace1safarafarin-qpr.jpg
beijing_summer_palace1safarafarin-qpr.jpg beijing_summer_palace4safarafarin-qpr.jpg beijing_summer_palace3safarafarin-qpr.jpg beijing_summer_palace2safarafarin-qpr.jpg
کاخ های امپراتوان گذشته در چین از بناهایی است که در تور چین مورد توجه گردشگران واقع شده و بازدید کنندگان زیادی دارد یکی از این قصرها ، کاخ تابستانی پکن (Beijing Summer Palace) است که در ادامه بیشتر با این مجموعه آشنا می شویم .
درباره قصر تابستانی در پکن
به دلیل حکومت سلسله ها و امپراتوران مختلف بر چین قصرهای متعددی در این کشور ساخته شده که یکی از این قصرهای زیبا ، کاخ تابستانی در پکن می باشد که اکنون به سبب داشتن جذابیت های بسیار مورد توجه .اقع شده است . کاخ تابستانی به عنوان مکانی برای استراحت پادشاهان و گذراندن روزهای تابستان ساخته شده و زیبائی های موجود در این مکان یونسکو را مجاب نموده تا در سال 1998 میلادی این قصر را در فهرست میراث جهانی خود به ثبت رساند . از نکات قابل توجه در این مجموعه می توان به وجود سه هزار سازه کوچک و بزرگ در آن اشاره نمود که در زمینی به مساحت 2.9 کیلومتر مربع گسترده شده اند در واقع این کاخ کلکسیونی از قصرهای مختلف ، انبوه درختان ، دریاچه ، تپه ها و پل هاست که در نوع خود کم نظیر می باشند . قصر تابستانی امروزه از برترین جاذبه های گردشگری چین و دیدنی های پکن می باشد و سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند .
اطلاعاتی در مورد کاخ تابستانی پکن
قصر تابستانی چین به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری پکن در حومه ناحیه هایدیان در قسمت شمال غربی پکن واقع شده و ترکیبی از چشم اندازهای زیبا ، باغ های فوق العاده ، چندین تپه ، دریاچه و کاخ هایی مجلل به سبک معماری چینی را ارائه می دهد . استارت اولیه ساخت این مجموعه در زمان سلسله جین (1234 - 1115) زده شد و در زمان سلطنت امپراتورهای مختلف بر وسعت و بخش های آن افزوده شد تا این که در دوره حکومت سلسله کینگ (1911 - 1644) مراحل تکامل را طی نمود و به شکل امروزی خود در آمد . قصر تابستانی پکن در فاصله 15 کیلومتری مرکز شهر قرار گرفته و توسط دریاچه کونمینگ احاطه شده و همانند دیگر مجموعه های مشابه خود دارای 3 تپه (تپه عمر طولانی ، تپه چشمه يشم و تپه معطر) و 5 باغ (باغ خيزاب های زلال ، باغ بهار جاودان ، باغ كمال و تابندگی ، باغ آرامش و تابندگی و باغ آرامش و لذت) می باشد گردشگران تور پکن با ورود به این مجموعه انگار به یک شهر جدید قدم گذاشته اند ، منطقه ای وسیع که برای گشت و گذار در آن بهتر است یک روز کامل زمان صرف کنند .
بخش های مختلف کاخ تابستانی در پکن
کاخ تابستانی چین از 4 بخش مختلف ساخته شده که هر کدام از آن ها به شرح زیر می باشند :

• تپه پیشین : بیشترین عمارت ها و بناهای دیدنی قصر تابستانی در این بخش قرار دارند .

• تپه پسین : این قسمت دارای طبیعت فوق العاده زیبایی است . تا چشم کار می کند سبزی گیاهان و راه های پیچ در پیچ در دل طبیعت است که به چشمتان می آیند .

• قسمت جلوی دریاچه : بزرگترین بخش مجموعه کاخ تابستانی پکن در همین جاست ، بخشی که مملو از صحنه های زیبایی از طبیعت است .

• بارگاه : در بارگاه قصر امپراطور و وزرای او به بررسی امور حکومت می پرداختند .

در سال 1924 میلادی هم زمان با پیروزی انقلاب چین و رانده شدن آخرین امپراتور این کشور از شهر ممنوعه ، درهای قصر تابستانی به عنوان یکی از دیدنی های چین به روی عموم مردم بازگشایی شد و بازدید از این مجموعه آزاد گشت .

pic432157210001