شهر زیبای بالچیک در بلغارستان

balchik2safarafarin-qpr.jpg
balchik2safarafarin-qpr.jpg balchik4safarafarin-qpr.jpg balchik1safarafarin-qpr.jpg balchiksafarafarin-qpr.jpg
اگر گردشگران تور بلغارستان بخواهند از تمام جاذبه های این کشور بازدید کنند نیاز به زمان و صرف هزینه بسیاری دارند ولی اگر برترین جاهای دیدنی بلغارستان را شناسائی کنند می توانند استفاده ای بهینه از سفر خود داشته باشند . شهر زیبای بالچیک در بلغارستان یکی از گزینه هایی است که سفر به آن خالی از لطف نیست برای آشنایی بیشتر با این منطقه با ما همراه باشید .
درباره بالچیک بلغارستان (Balchik)
شهر زیبای بالچیک در بلغارستان از جمله مناطقی است که می توان در آن لحظاتی خوب و بیادماندنی تجربه کرد و از جذابیت های فوق العاده موجود در آن استفاده نمود . بالچیک از شهرهای ساحلی بلغارستان در کرانه های دریای سیاه است و در قسمت شمال شرقی این کشور واقع شده و با سواحل بی نظیر ، آب و هوای مطلوب و طبیعت چشم نواز گزینه ای ایده آل برای گذراندن تعطیلاتی رویایی است . در این شهر ساحلی علاوه بر پدیده های طبیعی و امکانات گردشگری متنوع ، جاذبه های تاریخی و باستانی مختلفی به چشم می خورد که تمام این عوامل در کنار هم سبب شده تا این منطقه به یکی از جاذبه های گردشگری بلغارستان تبدیل گردد و سالانه میزبان مسافران زیادی از سراسر جهان باشد .
اطلاعاتی در مورد شهر بالچیک بلغارستان
در تور بلغارستان معمولا مسافران به دنبال مکانی هستند که تمام انتظارات آن ها از یک منطقه تفریحی برآورده سازد باید گفت که شهر زیبای بالچیک در بلغارستان تمام گزینه ها را در خود گنجانده و می تواند یکی از مقاصد سفر در این کشور باشد . شهر بالچیک در استان دوبریج در مرز با همسایه شمالی بلغارستان ، یعنی رومانی قرار دارد و گردشگران برای تردد بین این شهر و ساحل توریستی گلدن سندز یا ماسه های طلایی باید مسافتی حدود 30 کیلومتر را طی کنند . این منطقه زیبا و توریستی ، در 42 کیلومتری شهر وارنا واقع شده و گردشگران می توانند این فاصله را در کمتر از 30 دقیقه با استفاده از خودرو و اتوبوس طی کنند . در این شهر گردشگران می توانند در سواحل شنا کنند ، آفتاب بگیرند و از طبیعت زیبا و آب وهوای مطبوع آن لذت ببرند و یا اینکه به دیدن جاذبه های باستانی موجود در بالچیک مانند کاخ سلطنتی که در فاصله سال های 1926 تا 1937 به دستور ماریا ملکه رومانی ساخته شد بروند . جالب است بدانید که این کاخ ترکیبی است از سبک های شرقی و اروپایی با بوستان های جذاب که دارای بیش از 600 گونه گیاهان نادر و کمیاب در سراسر جهان می باشد .
فاصله شهر بالچیک با شهر صوفیه پایتخت بلغارستان ، حدودا 480 کیلومتر است که این مسافت را با خودرو در حدود پنج و نیم ساعت و با هواپیما در 50 دقیقه پیموده می شود . منطقه بالچیک بلغارستان قرن ها پیش از میلاد مسیح توسط سلسله تراسیان بنا نهاده شد و بعدها گروهی از اقوام یونانی در این منطقه ساکن شدند . این شهر ادوار مختلفی را پشت سر گذاشته و در دوره های مختلف تاریخی ، بخشی از قلمرو امپراتوری های یونان ، روم ، بیزانس و عثمانی بوده است . شهر بالچیک با اینکه امروزه با بهره گیری از سرمایه گذاری های متعدد به یک منطقه توریستی تبدیل شده در زمانی که بلغارستان در سال 1878 از عثمانی مستقل شد به عنوان مرکزی ثروتمند برای کشاورزی و بندری مهم برای صادرات گندم شناخته می شد و بعد از دومین جنگ بالکان در 1913 جزئی از پادشاهی رومانی شد و بعد از چند سال کشمکش در سال 1940 درست قبل از بروز جنگ جهانی دوم ، براساس پیمان کرایووا منطقه بالچیک به طور کامل توسط رومانی به بلغارستان واگذار شد .
pic197057210001