موزه باستان شناسی در استانبول

istanbul_archaeology_museumsafarafarin-qpr.jpg
istanbul_archaeology_museumsafarafarin-qpr.jpg istanbul_archaeology_museum1safarafarin-qpr.jpg istanbul_archaeology_museum3safarafarin-qpr.jpg istanbul_archaeology_museum2safarafarin-qpr.jpg
هر چیزی که دوست داشته باشنید ببینید در استانبول یافت می شود از مراکز خرید و بازارهای قدیمی گرفته تا مساجدی با قدمت زیاد و معماری های زیبا . در واقع استانبول مملو از دیدنی های جذاب و نفس گیر همراه با مراکز خرید و تفریحات مهیج است و سفر به ان خوشایند هر فردی است . یکی از مکان هایی که بازدید از ان توصیه می گردد موزه باستان شناسی در استانبول (Istanbul Archaeology Museum) است که با آثاری نفیس و ارزشمند ، سهم بسزائی در نمایش تاریخ دارد برای آشنایی بیشتر با این موزه با ما همراه باشید .
درباره موزه باستان شناسی استانبول
برخی از گردشگران در سفر به استانبول تمایل و علاقه زیادی به بازدید از موزه ها دارند و دوست دارند رمز و رموز تاریخ را در موزه باستان شناسی در استانبول ببینند . این موزه از پر طرفدارترین موزه ها و دیدنی های ترکیه است و سالانه میلیون ها بازدید کننده دارد اگر شما هم تور استانبول را برای سفر انتخاب کرده اید حتما سری به این موزه بزنید مطمئن باشید که ارزش وقت گذاشتن را دارد و از دیدن اشیای نفیس مربوط به ادوار گذشته لذت خواهید برد . ساختمان این موزه دارای طراحی به سبک زیبای یونانی است و برای ساخت نمای آن از تابوت زنان عزادار و تابوت اسکندر الهام گرفته شده است که این امر باعث جذابیت و شکوه این بنا شده است .
اطلاعاتی در مورد موزه باستان شناسی در استانبول
موزه باستان شناسی به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری استانبول در بخش اروپایی شهر در منطقه امینونو و محله فاتیح واقع شده و بیش از یک میلیون قطعه ارزشمند را در خود جای داده است . این موزه به همت فردی به نام عثمان حمدی بی در قرن نوزدهم میلادی در همسایگی کاخ توپکاپی و پارک گلخانه بنا شد و درهای خود را در سال 1891 به روی علاقه مندان گشود . موزه باستان شناسی استانبول از غنی ترین موزه های جهان است و در ان از آثار مربوط به تمدن های بابلیان ، سومریان ، یونان باستان ، تمدن آناتولی، ایلامیان ، امپراتوری ترکان آتیلا ، دوره آشوریان ، امپراتوری اسکندر مقدونی ، تمدن مصر ، ترکان عثمانی ، ترکان سلجوقی ، ترکان غزنوی ، امپراتوری هیتیت ها و ... محافظت و نگهداری می شود .

موزه باستان شناسی که از دیدنی های استانبول به شمار می آید از سه موزه تشکیل شده که هر کدام از این موزه ها مربوط به دوره و بخشی از تمدن جهان هستند . این 3 موزه عبارتند از :

• موزه شرق باستان

• موزه هنر اسلامی

• موزه باستان شناسی (ساختمان اصلی)

ساعت کاری و بلیط موزه باستان شناسی استانبول
دسترسی به این موزه تاریخی برای گردشگران تور ترکیه بسیار آسان است و آنان با استفاده از انواع وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو ، اتوبوس و تراموا می توانند به این موزه برسند . موزه باستان شناسی هر روزه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر باز است و بلیط فروشی تا ساعت 18 ادامه دارد مراجعه کنندگان برای ورود به این موزه باید 20 لیر بپردازند . در این موزه گردشگران می توانند فهرستی کامل و بی نقص از آثار تاریخی و هنری دوره باستان ، دوره اسلامی ، به ویژه امپراتوری عثمانی و شرق باستان را ببینید .
pic132057210001