هفت دریاچه ریلا در بلغارستان

seven_rila_lakes1safarafarin-qpr.jpg
seven_rila_lakes1safarafarin-qpr.jpg seven_rila_lakes2safarafarin-qpr.jpg seven_rila_lakes3safarafarin-qpr.jpg
بلغارستان طبیعت فوق العاده ای دارد به طوری که برخی از افراد تور بلغارستان را به منظور بهره بردن از جاذبه های طبیعی و بکر انتخاب می کنند یکی از این جاذبه ها ، هفت دریاچه ریلا در بلغارستان (Seven Rila Lakes) است که با محیطی آرام و زیبائی های نفس گیر نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است برای آشنائی بیشتر با این منطقه با سفر آفرین همراه باشید .
درباره هفت دریاچه بلغارستان
هفت دریاچه ریلا در بلغارستان به عنوان یکی از دیدنی های طبیعی در شمال غربی کوه ریلا واقع شده اند و هر دریاچه نامی منطبق بر مهمترین خصوصیت های خود دارد . در این کشور جاذبه های طبیعی در کنار دیدنی های تاریخی نقش موثری در جذب گردشگر دارند و با جذابیت های بی اندازه خود می توانند هر بیننده ای را خیره سازند . در واقع هفت دریاچه ریلا گروهی از دریاچه های یخی هستند که بین ارتفاع 2100 تا 2500 متر از سطح دریا قرار گرفته اند در این مجموعه دریاچه ها یکی بالای دیگری واقع شده و توسط یک جریان کوچک و یا آبشار کوچک به هم متصل شده اند . هفت دریاچه از زیباترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد که در تمام ایام سال به آسانی قابل بازدید نیست و بهترین زمان برای مراجعه به این منطقه و لذت بردن از چشم اندازهای بی نظیر آن فصل تابستان می باشد چرا که در ماه های جولای و آگوست دمای هوا به بیش از 10 درجه صعود می کند و احتمال طوفان ناگهانی کمتر است گاهی دریاچه ها حتی تا ماه اکتبر یخ زده هستند و تا قبل ژوئن ذوب نمی گردند ضخامت این یخ در زمستان ممکن است به بیش از 2 متر نیز برسد . به دلیل قرارگیری هفت دریاچه ریلا در ارتفاعات کوه ، رفتن به آن به آسانی ممکن نیست لذا یک آسانسور اسکی در این ناحیه تعبیه شده که به شما کمک خواهد نمود تا از شیب های شدید کوه بالا بروید در طول مسیر نیز می توانید از مناظر اطراف بهره برده و نمایشی فوق العاده از طبیعت بکر تماشا نمائید .
اطلاعاتی در مورد هفت دریاچه ریلا در بلغارستان
همانگونه که بیان شد هفت دریاچه ریلا گروهی از دریاچه های یخی هستند که در کوه های ریلا واقع شده اند و به عنوان یکی از دیدنی های بلغارستان با محیطی بکر ، طبیعتی فوق العاده و چشم اندازهای زیبا برای اکثر افراد جذاب و دلربا هستند گردشگران تور بلغارستان سعی می کنند حتما سفری به این منطقه داشته باشند تا از زیبائی های طبیعی آن لذت ببرند .
دریاچه های این منطقه برحسب ارتفاع از بالا به پایین عبارتند از :

• Salzata یا اشک با ارتفاع 2535 متر ، 0.7 هکتار مساحت ، 4.5 متر عمق ، آب های شفاف و دید عمیق

• Okoto یا چشم با شکل تقریبا بیضی ، ارتفاع 2440 متر ، 6.8 هکتار مساحت و 37.5 متر عمق (عمیق ترین دریاچه)

• Babreka یا کلیه سواحلی با شیب تند ، 2.282 متر ارتفاع ، 8.5 هکتار مساحت و 28 متر عمق

• Bliznaka یا دوقلو با 2243 متر ارتفاع ، 9.1 هکتار مساحت (بزرگترین دریاچه) و 27.5 متر عمق

• Trilistnika با سه پره با شکلی نامنظم ، سواحل کم شیب ، 2216 متر ارتفاع ، 2.6 هکتار مساحت و 6.5 متر عمق

• Ribnoto ezero یا دریاچه ماهی با 2184 متر ارتفاع ، 3.5 هکتار مساحت و 2.5 متر عمق (کم عمق ترین دریاچه)

• Dolnoto ezero یا دریاچه پایین با 2095 متر ارتفاع ، 5.9 هکتار مساحت و 11 متر عمق

pic961057210001