پارک مشرف در دبی

mushrif_park2safarafarin-qpr.jpg
mushrif_park2safarafarin-qpr.jpg mushrif_park3safarafarin-qpr.jpg mushrif_park4safarafarin-qpr.jpg mushrif_parksafarafarin-qpr.jpg
اگر قصد دارید به دبی سفر کنید احتمالا از دیدن این شهر شگفت زده خواهید شد چرا که جاذبه هایی که اصلا توقع وجود آن ها در دبی نمی رود به لطف سرمایه گذاری های هنگفت در این شهر به بهره برداری رسیده و اکنون مورد استفاده عموم قرار می گیرد . با توجه به اقلیم بیابانی و هوای گرم ، پارک مشرف در دبی (Mushrif Park) نیز یکی از شگفتی هاست که با فضایی سبز و محیطی زیبا به مکانی فوق العاده برای تفریح مبدل شده است برای آشنایی بیشتر با این مکان با ما همراه باشید .
درباره پارک مشرف در دبی
پارک مشرف در دبی یک پارک خانواده محور با وسعتی 5.25 کیلومتر مربعی است که در بخش شرقی شهر واقع شده و از مکان های پرطرفدار دبی به شمار می آید . این پارک در سال 1980 میلادی توسط شهرداری دبی ایجاد شد و رفته رفته بر وسعت آن افزوده شد تا به بزرگترین پارک در این شهر تبدیل گردد بزرگی این پارک به حدی است که می توان در آن با ماشین رانندگی نمود . پارک مشرف یا به زبان عربی حديقة مشرف در فاصله 16 کیلومتری مرکز سنتی دبی قرار گرفته و محلی مناسب برای تفریح و دورهمی خانواده ها می باشد همچنین برای گرداشگرانی که در تور دبی از هیاهوی شهر خسته شده اند می تواند مکانی عالی برای استراحت و پیاده روی باشد این فضای سبز بزرگ اکنون یکی از جاذبه های گردشگری دبی است و هر ساله برای پیشرفت و بهتر شدن آن هزینه زیادی صرف می گردد تا بیشتر مورد استقبال قرار گیرد .
بخش های مختلف و تفریحات رایج در پارک مشرف دبی
پارک مشرف در نزدیکی خوانیج واقع شده و از دیدنی های دبی به شمار می آید هر ساله عده بسیاری در هنگام سفر به دبی ، بازدید از این پارک را در برنامه های خود جای می دهند تا از محیطی زیبا همراه با امکانات و سرگرمی های متنوع بهره ببرند و روزی خوش وبیادماندنی داشته باشند . در این پارک خانه های مینیاتوری زیبایی ساخته شده است که هریک مربوط به یکی از ملل دنیا است و برای بازدید کنندگان بسیار جذاب است . همچنین از انواع امکانات رفاهی و سرگرمی پارک مشرف می توان به مواردی مانند بازی های الکترونیکی ، مکان هایی برای باربیکیو و پیک نیک ، استخر ، مکان های مخصوص بازی کودکان ، زمین های بازی ورزشی ( مانند بسکتبال ، والیبال و هندبال ) ، جاده مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری ، نمازخانه ، فضای سبز ، چندین رستوران ، اغذیه فروشی ، ترن سواری ، سواری با شتر و اسب ، تئاتر پارک و امکاناتی برای افراد ناتوان جسمی اشاره نمود جذابیت و زیبائی در کنار بخش های متنوع سرگرمی از این پارک مکانی مناسب برای گردش و تفریح ساخته است .
ساعت بازدید و بلیط های پارک مشرف در دبی
پارک مشرف دبی هر روزه از ساعت 8 صبح تا 11 شب پذیرای مراجعه کنندگان می باشد و مبلغ ورودی به آن 3 درهم است اما اگر با اتومبیل به این مکان امده باشید باید 10 درهم برای ورود خودرو بپردازید . همچنین بزرگسالان برای استفاده از استخر مجموعه باید 10 درهم و کودکان 5 درهم بپردازند و برای سوار شدن به ترن مبلغ در نظر گرفته 2 درهم است لازم به ذکر است که این ترن بعد از ظهرها کار خود را شروع می کند . برای سواری با این ترن می توانید وقت خود را به گونه ای تنظیم کنید که صبح تا عصر را در سایر بخش های پارک بگذرانید و بعد از ظهر نیز سوار ترن اطراف این پارک وسیع را تماشا نمایید .
pic078847210001