آکواریوم دبی

dubai_aquariumsafarafarin-qpr.jpg
dubai_aquariumsafarafarin-qpr.jpg dubai_aquarium1safarafarin-qpr.jpg dubai_aquarium2safarafarin-qpr.jpg
دبی جاهای دیدنی زیادی دارد که برای بازدید از تمامی آن ها باید وقت کافی داشت . دبی از شهرهای امارات در حاشیه خلیج فارس است و مملو از جاذبه های مصنوعی که هر یک از آن ها با صرف هزینه ای کلان در این شهر توریستی ساخته شده اند یکی از این جاذبه ها ، آکواریوم دبی (Dubai Aquarium) است که از برترین ها در جهان می باشد . اگر می خواهید با این مکان جذاب آشنا گردید با سفر آفرین همراه باشید .
درباره آکواریوم دبی مال
در سفر به دبی اختصاص بخش عمده ای از زمان به خرید و پاساژگردی مقداری دور از انصاف است چرا که در این شهر دیدنی ها و همچنین مراکز تفریحی و سرگرمی متنوعی ساخته شده که برخی از آن ها در دنیا بهترین هستند به عنوان مثال می توان به آکواریوم دبی اشاره کرد که به دلیل وسعت ، تنوع گونه های آبزی و تعداد ماهی ها ، ثبت رکورد و قرارگیری در پروژه عظیم دبی مال ، شهرتی جهانی یافته و علاقه مندان زیادی دارد . بازدید از این آکواریوم بهترین فرصت است تا با دنیای رنگارنگ زیر آب آشنا شوید و زیبائی های آن را لمس کنید این مکان یکی از بهترین گزینه ها برای سرگرمی های خانوادگی است و در هر سنی که باشد چه بزرگسال و چه کودک این محیط با جذابیت هایش می تواند ساعاتی خوش وعالی برایتان به ارمغان آورد . با مراجعه به این آکواریوم که از جاذبه های گردشگری دبی به شمار می آید می توان تجاربی ناب و فوق العاده به دست آورد و از دیدن بخش های مختلف آن لذت برد .
اطلاعاتی در مورد آکواریوم در دبی
آکواریوم دبی در بزرگترین مرکز خرید دنیا ، دبی مال ، واقع شده و در مجموع با جای دادن 10 میلیون لیتر آب در محفظه ها یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا محسوب می گردد . در این مکان بیش از 33 هزار ماهی کوچک و بزرگ ، کوسه و انواع ابزیان دیگر وجود دارد که هر کدام با زیبائی های خود می تواند برای هر بیننده ای جذاب باشند . این آکواریوم با ابعاد 51 در 20 در 11 متر از بزرگترین آکواریوم های سرپوشیده در جهان است این مکان علاوه بر گزینه ای برای سرگرمی و تفریح ، جنبه آموزشی دارد و رویکرد مسئولان آن بر حفاظت از حیات دریایی است چرا که در این آکواریوم افراد متخصصی حضور دارند که می توانند اطلاعات مفیدی در زمینه انواع موجودات آبزی مانند ماهی ها ، خرچنگ های عنکبوتی غول‌ آسا ، اسب های دریایی ، موش های آبی ، عروس های دریایی ، پنگوئن ها و کروکودیل ها در اختیار شما قرار دهند .
نکاتی جذاب در مورد آکواریوم دیدنی دبی
آکواریوم معروف دبی از پربازدیدترین و پرطرفدارترین دیدنی های دبی است و سالانه میلیون ها گردشگر را پذیرش می کند شما در این محل می توانید تجربه هایی فوق العاده را به دست اورید که از جمله آن ها می توان به غواصی در کنار کوسه ها ، سواری بر قایق‌ های کف شیشه ای ، عکاسی زیر آب ، آشنایی با انواع آبزیان و خزندگان عجیب و غریب و رفتن به زیر آب با قفس اشاره نمود همچنین تورهای مختلفی در داخل این آکواریم معروف برگزار می گردد که با ثبت نام در ان ها می توان به تمام زوایا آگاه شد . پنل آکریلیک آکواریوم دبی مال در نوع خود بی نظیر است و با ابعاد 32.8 متر در 8.3 متر با ضخامت 75 سانتی متر بزرگترین پنل در نوع خود است و وزن ان 245 هزار کیلوگرم می باشد .
در این آکواریوم بخشی به باغ وحش دریایی اختصاص داده شده که در آن می توان حیواناتی مانند سمور آبی ، اختاپوس بزرگ اقیانوسی ، کروکودیل ، شیر ماهی ، اسب آبی ، خرچنگ های بسیار بزرگ ، ستاره دریایی ، عروس دریایی ، پنگوئن ، ماهی های بسیار متنوع و رنگارنگ ، لاک پشت و ... را در داخل محفظه شیشه ای تماشا کرد این حیوانات یا در حال شنا کردن هستند و یا راه رفتن و غذا خوردن . حتما در تور دبی زمانی را برای بازدید از این آکواریوم و باغ وحش زیر آب در نظر بگیرید . گردشگران برای بازدید از این مکان یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 11 شب و پنجشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 12 شب می توانند به مکان ان در دبی مال مراجعه کنند قیمت بلیط آکواریوم دبی نیز با توجه به بخش هایی که می خواهید از ان ها دیدن کنید متفاوت است .
pic401447210001