شهر تاریخی نسبار در بلغارستان

nessebar1safarafarin-qpr.jpg
nessebar1safarafarin-qpr.jpg nessebar2safarafarin-qpr.jpg nessebar3safarafarin-qpr.jpg nessebarsafarafarin-qpr.jpg
بلغارستان به داشتن کلیساهای متعدد ، بناهای کهن با سبک های معماری فوق العاده و جاذبه های باستانی مشهور است و در شهرهای آن آثاری متنوع از دوران گذشته به چشم می خورد که هر یک با جذابیت های خیره کننده می تواند برای گردشگران جالب باشد . یکی از این جاذبه ها شهر تاریخی نسبار در بلغارستان است که با قدمتی زیاد و پیشینه ای غنی در زمان حکومت روم شرقی از قدرت های زمان محسوب می شد در ادامه توضیحاتی در مورد این شهر داده می شود .
درباره شهر نسبار بلغارستان
فراوانی ساختمان های باستانی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان ، یونسکو را برانگیخت تا این شهر را در فهرست خود ثبت کند که این اتفاق در سال 1983 میلادی روی داد . این شهر یکی از مقاصد گردشگری برجسته و از مهمترین بنادر در کرانه های دریای سیاه می باشد و با چند استراحتگاه بزرگ به یک منطقه محبوب برای گردشگران تور بلغارستان تبدیل شده است سانی بیچ به عنوان یکی از سواحل زیبای بلغارستان در شمال نسبار (Nessebar) واقع شده و سالانه میزبان گردشگران زیادی است که برای تفریح و استراحت به این شهر سفر می کنند . نسبار با بیش از 31 کیلومتر مربع وسعت شامل دو بخش قدیم و جدید است که قسمت باستانی آن با ابعاد 850 متر در 350 متر در یک شبه جزیره سنگی واقع شده و توسط یک تنگه باریک به سرزمین اصلی متصل می گردد قدمت شهر نسبار 3 هزار سال می باشد و در قرن ششم پیش از میلاد مردمی از یونان در آن ساکن شدند . این شهر از سال 71 پیش از میلاد تحت حکومت رومیان قرار گرفت و در قرن پنجم پس از میلاد به یکی از قدرتمندترین شهرهای امپراتوری روم شرقی تبدیل شد .
جاذبه های گردشگری نسبار
شهر تاریخی نسبار در بلغارستان در سواحل دریای سیاه در استان بورگاس واقع شده و با موزه ها ، ساختمان هایی با معماری قدیمی و کلیساهای باقی مانده از زمان حکومت بیزانس ، بلغاری و عثمانی یکی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد که بازدید از ان به گردشگران توصیه می گردد این شهر به مروارید دریای سیاه ، شهر چهل کلیسا و یا دوبرونیک بلغارستان ملقب است که این القاب نشاندهنده اهمیت شهر تاریخی نسبار هستند . کلیسای سنت سوفیا ، کلیسای مریم باکره ، کلیسای سنت استیفا ، سنت تئودور ، سنت پاراسکوا ، سنت میشل ، سنت گابریل ، کلیسای جان باپتیست و ... از جمله کلیساهای موجود در نسبار هستند که در ادوار و قرن های مختلف ساخته شده اند در واقع این کلیساها میراث غنی معماری حکومت های حاکم در بلغارستان هستند . از دیگر دیدنی های بلغارستان که در این شهر قدیمی واقع شده اند می توان به بقایای دیوارهای ارگ باستانی شهر متعلق به دوران رومیان ، معبد آپولو و خانه های چوبی متعلق به قرن هجدهم و نوزدهم اشاره نمود . جالب است بدانید که این شهر بناهای تاریخی و معماری یادبود تمام دوره ها و سده ها را حفظ کرده است همچنین با برخورداری از فضا و جو آنتیک قدیمی باشکوه ، فرصت مناسبی برای گردش در تاریخ ، تفریح و گذران اوقات فراغت فراهم کرده است .
pic203837210001