موزه میمارا در زاگرب

mimara_museum_zagrebsafarafarin-qpr.jpg
mimara_museum_zagrebsafarafarin-qpr.jpg
زاگرب با وسعتی 171 کیلومتر مربعی دیدنی های زیادی را در خود گنجانده که بازدید از تمامی آن ها مستلزم داشتن زمان کافی است . موزه های متعدد ، جاذبه های تاریخی ، پدیده های طبیعی ، خیابان های سنگ فرش شده ، کوچه های قدیمی ، ساختمان هایی با معماری جذاب و ... از مواردی هستند که گردشگران را به شرکت در تور کرواسی راغب می سازند . موزه میمارا در زاگرب یکی از دیدنی های این شهر تاریخی است که علاقه مندان زیادی دارد در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .
درباره موزه میمارا زاگرب
موزه میمارا در زاگرب (Mimara Museum Zagreb) یک نمایشگاه دائمی است که در میدان روزولت واقع شده و آثار هنری متنوعی را در خود جای داده است این موزه که در مرکز شهر زاگرب قرار گرفته به بسیاری از نهادهای آموزشی و فرهنگی بسیار نزدیک است و در ان از 3750 اثر هنری نگهداری می شود در واقع میمارا یک موزه هنری بزرگ است که آثاری نفیس و ارزشمند از جهان باستان و هنر اروپائیان از اوایل قرون وسطی تا قرن 20 را به نمایش گذاشته است همچنین یک واحد ویژه به آثار هنری مربوط به شرق دور ، نزدیک و میانه اختصاص داده شده است . آثار موجود در موزه میمارا کرواسی توسط کلسیون داری به نام آنتی توپیچ میمارا جمع آوری شده و به صورت شخصی حفظ می شده است اما این فرد قبل از مرگ این مجموعه گرانبها را به شهر زاگرب و كشور كرواسی هدیه نمود و در مقابل از كرواسی خواست كه این آثار در مکانی به عنوان موزه نگهداری گردند و بازدید از آن برای عموم مردم ازاد باشد لذا در سال 1987 میلادی این موزه تاسیس شد و درهای خود را به روی علاقه مندان هنر گشود .
آثار موجود در موزه میمارا کرواسی
موزه های کرواسی از جمله دیدنی های این کشور هستند و موزه میمارا در زاگرب نیز یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی به شمار می آید در این موزه بیش از 3 هزار اثر به نمایش درآمده است که بخشی از ان را نقاشی های با ارزش تشکیل می دهند در واقع در میمارا 60 اثر به استادان هلندی ، 50 اثر به هنرمندان فلاندرز ، 30 اثر به کارشناسان اسپانیایی ، 20 اثر به اساتید آلمانی ، 30 اثر به استادان انگلیسی و 120 اثر به هنرمندان مطرح فرانسوی تعلق دارد البته بخش نقاشی به این موارد ختم نمی گردد بلکه اثاری از هنرمندان دیگر کشورها نیز در ان به چشم می خورد . وسايل شيشه اى ، مجسمه های چوبی و برنزی ، فرش فارسی ، ظروف مصر باستان و یافته های باستان شناسی از یونان ، روم و اوایل قرون وسطی در اروپا از دیگر مواردی هستند که در این موزه یافت می گردد .
ساعت کاری موزه میمارا زاگرب
گردشگران تور کرواسی در صورت علاقه مندی به فرهنگ و تاریخ گذشتگان می توانند در ساعات زیر به این موزه مراجعه کنند و با یکی از جاذبه های گردشگری زاگرب آشنا شوند .

• از 1 اکتبر تا 30 ژوئن

سه شنبه ، چهارشنبه ،جمعه و شنبه از ساعت 10 الی 17

پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 19

یک شنبه ها از ساعت 10 الی 14

• از 1 جولای تا 30 سپتامبر

سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 الی 19

شنبه ها از ساعت 10 الی 17

یک شنبه ها از ساعت 10 الی 14

فقط توجه داشته باشید که این موزه روزهای دوشنبه و تعطیلات رسمی در جمهوری کرواسی بسته می باشد .

pic014737210001