صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان

rila_monastery_bulgaria1safarafarin-qpr.jpg
rila_monastery_bulgaria1safarafarin-qpr.jpg rila_monastery_bulgariasafarafarin-qpr.jpg rila_monastery_bulgaria2safarafarin-qpr.jpg rila_monastery_bulgaria3safarafarin-qpr.jpg
بلغارستان با پیشینه ای غنی از تاریخی ترین کشورهای اروپایی است که سایت های باستانی متنوعی را در خود گنجانده است به طوری که برخی از آن ها با قدمتی هزاران ساله نمایشی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان ارائه می دهند هر چند که ممکن است با گذشت زمان بخش هایی از بنای اولیه از بین رفته باشد ولی با بازسازی هایی که بر روی ان ها انجام گرفته تاکنون حفظ و نگهداری شده اند . صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان یکی از این ابنیه هاست که گوشه ای از تاریخ مردمان ان را بازگو می کند در ادامه شما را با این مکان آشنا می سازیم .
درباره صومعه ریلا بلغارستان
صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان به دلیل ادوار مختلف و زمان زیادی که پشت سر گذاشته بارها مورد بازسازی قرار گرفته تا به عنوان یک بنای ارزشمند و نمایشی از تاریخ و فرهنگ کهن بلغارستان حفظ گردد . صومعه ریلا (Rila Monastery Bulgaria) به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان ، با قدمتی بیش از هزار سال قدمت بزرگترین صومعه موجود در این کشور می باشد و با مشخصه های فرهنگی و معماری جذاب خود در سال 1983 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است سالانه گردشگران زیادی از داخل و خارج بلغارستان برای تماشای تاریخ و فرهنگ بلغاری به این صومعه باستانی مراجعه می کنند موقعیت مکانی این صومعه نیز فوق العاده است و مناظری خیره کننده را ارائه می دهد چرا که در دره ای ژرف واقع شده و رودخانه ای در کنار آن جاری است .
اطلاعاتی در مورد صومعه ریلا بلغارستان
صومعه تاریخی ریلا در بلغارستان 8 هزار متر مربع وسعت دارد و در فاصله 41 کیلومتری شهر بلاگوگراد و همچنین فاصله 117 کیلومتری جنوب پایتخت بلغارستان واقع شده و به عنوان نمادی جذاب فرهنگ ، تاریخ و معماری بلغاری را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد . ارتفاع این صومعه از سطح دریا 1147 متر می باشد و همان گونه که بیان شد در دره ای عمیق و در کنار رودخانه ریلسکا قرار گرفته است . دیوار سنگی 22 متری قسمت های مختلف ریلا را در برگرفته که معبد مریم باکره ، برج هرلیو قدیمی ترین ساختمان مجموعه ، موزه و اقامتگاه با 300 اتاق از جمله بخش های صومعه هستند در داخل دیر ریلا نقاشی های دیواری زیبائی توسط هنرمندان مجرب کشیده شده که بر جذابیت و شکوه آن افزوده است . موزه موجود در ریلا آثار نفیس و ارزشمندی در خود جای داده که از اصلی ترین آن ها می توان به صلیب معروف رافائل اشاره نمود که با ابعاد 43 در 81 از جنس چوب ساخته شده است . ریلا در بلغارستان توسط شاگردان سنت ایوان و به افتخار این زاهد مسیحی ساخته شده و بعد از مرگ سنت ایوان در سال 946 میلادی بازماندگانش او را در همین صومعه به خاک سپردند . مراجعه کنندگان از ساعت 8 صبح تا 9 شب می توانند از این بنای باستانی دیدن کنند شما نیز اگر تور بلغارستان را برای سفر انتخاب کرده اید صومعه ریلا بلغارستان را فراموش نکنید و حتما سری به آن بزنید .
pic266637210001