معبد آسمان در پکن

temple_of_heavensafarafarin-qpr.jpg
temple_of_heavensafarafarin-qpr.jpg temple_of_heaven3safarafarin-qpr.jpg temple_of_heaven2safarafarin-qpr.jpg
چین کشوری است مملو از راز و رمزهای اعجاب آور ، مراسمات سنتی و هنرهای بومی . دوستداران فرهنگ و تاریخ کهن تمایل دارند برای یک بار هم که شده با تور چین همراه گردند و به این کشور استثنائی سفر کنند و زیبائی های ان را ببینند و لذت های ناب را تجربه کنند . در میان شهرهای چین ، پکن بیشترین جاذبه های تاریخی را در خود گنجانده و از مقاصد مورد علاقه گردشگران به شمار می آید معبد آسمان در پکن یکی از این جاذبه هاست که با معماری جالب توجه خود بازدیدکنندگان را شگفت زده خواهد نمود اگر دوست دارید با این معبد بیشتر آشنا گردید با ما همراه شوید .
درباره معبد آسمان پکن
از اعجاب آورترین معابد بنا نهاده شده ی چین می توان به معبد آسمان در پکن اشاره کرد که با وسعتی باور نکردنی از شناخته ترین میراث چین کهن در این شهر می باشد . معبد آسمان پکن با معماری باشکوه خود و همچنین به دلیل داشتن جذابیت ها و آیین هایی که هر ساله در آن برگزار می شود در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و اکنون از برترین جاذبه های گردشگری چین محسوب می گردد . معبد آسمان در سال 1420 میلادی ساخته شده و با قدمتی حدود 6 قرن در میان مردم چین جایگاه والایی دارد در مورد موقعیت مکانی این معبد باید گفت که در جنوب شهر ممنوعه واقع شده و زمین ان با 2700000متر مربع 4 برابر وسعت شهر ممنوعه پکن می باشد . معبد آسمان اولین معبد ساخته شده در پکن است و از جمله معابد تاریخی متعلق به آئین تائو به شمار می آید در گذشته امپراطوران سلسله های حاکم بر چین برای نیایش و درخواست برکت کشاورزی به این معبد می امدند که این اتفاق فقط 3 بار در سال (اولین روز بهار ، در طولانی ترین شب سال و روز تولدش) روی می داده است نکته جالب توجه در مورد این معبد این است که کل بنا از چوب ساخته شده و هیچ میخی در ان به کار نرفته است .
بخش های مختلف معبد آسمان چین
معبد آسمان در پکن به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می گردد و توسط دو دیوار گرد احاطه شده است همچنین وجود 100 هزار اصله درخت در محوطه معبد نکته ای جالب است و موقعیت معبد در میان این درختان می باشد . از مهمترین قسمت های معبد آسمان چین می توان به سالن چی نیان که هر ساله میزبان پادشاهان برای مراسم برکت محصولات بوده اشاره نمود این سالن با قطر 32 متر و ارتفاع 38 متر باشکوه ترین ساختمان موجود در این معبد می باشد که بر پایه سنگی دوار قرار گرفته است . یوان چیو یک سکوی سنگی با 3 طبقه است که قطعات سنگ های پله ای و نرده ها همگی با عدد 9 در 9 نصب شده اند شاید برایتان جالب باشد که بدانید عدد 9 در چین نماد آسمان‌ ها محسوب می شود . سالن چی نیان و یوان چیو همراه با خوان چون یو ساختمان های اصلی معبد را تشکیل می دهند که در یک خط از جنوب تا شمال معبد داخلی قرار گرفته اند جنوبی ترین دیوار معبد به نشانه زمین 4 گوشه و شمالی ترین ضلع دیوار نیز به نشانه آسمان نیم دایره ساخته شده است . با توضیحاتی که در مورد این بنا داده شد در سفر با تور پکن بازدید از معبد آسمان را فراموش نکنید .
pic038337210001