فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول

atat-rksafarafarin-qpr.jpg
atat-rksafarafarin-qpr.jpg atat-rk4safarafarin-qpr.jpg atat-rk3safarafarin-qpr.jpg atat-rk2safarafarin-qpr.jpg
تور استانبول هم به منظور سیاحت است و هم کار و تجارت ، بسته به قصد شما این تور می تواند گزینه هایی مناسب برایتان فراهم کند از هتل های نزدیک به مراکز دیدنی و تجاری گرفته تا خدماتی با کیفیت . از نظر مسافران ، استانبول یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای تفریحی است و نمایشگاه هایی که در این شهر برگزار می گردند برای تجار و بازرگانان اهمیت ویژه ای دارند . به هر منظوری که به این شهر سفر کنید اولین مکانی که پای در ان می گذارید فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول است در ادامه این مکان مهم معرفی می گردد .
درباره فرودگاه آتاتورک استانبول
فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول یکی از مطرح ترین پایانه های تردد برای مسافران در ترکیه است و با کد یاتا IST در زمینه پروازهای داخلی و خارجی فعالیت می کند . بر طبق آمارهای سال 2014 این فرودگاه بیش از 38 میلیون مسافر بین المللی و بالغ بر 18 میلیون مسافر داخلی را جابجا نموده و از این حیث یکی از پرترددترین فرودگاه های اروپا محسوب می گردد . فرودگاه استانبول از نوع فرودگاه های همگانی بوده و در سال 1924 میلادی در منطقه یشیل کوی که آن زمان خارج شهر استانبول قرار داشته آغاز به کار کرده و در ابتدای بهره برداری نیز به همین نام خوانده می شد اما بعدها در سال 1980، به یاد مصطفی کمال پاشا معروف به آتاتورک به فرودگاه بین‌المللی آتاتورک تغییر نام داد .
اطلاعاتی در مورد فرودگاه آتاتورک استانبول
فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول در قسمت اروپائی شهر واقع شده و در سال 2016 میلادی همراه فرودگاه فرانکفورت عنوان سومی پرترددترین فرودگاه های اروپا را کسب نموده است . این فرودگاه دارای 4 ترمینال می باشد که از ترمینال شماره یک برای پروازهای داخلی و از ترمینال شماره 2 برای پروازهای بین المللی استفاده می گردد . قابل ذکر است که ترمینال شماره 2 از ترمینال دیگر نوسازتر و مدرن تر بوده و دارای امکانات متنوعی برای رفاه مسافران می باشد ترمینال شماره 3 مخصوص پروازهای باری بوده و شماره 4 نیز به ترمینال هواپیمایی عمومی اختصاص دارد . فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول مرکز اصلی چند شرکت هواپیمایی بین المللی است که از جمله این شرکت ها می توان به اطلس جت ، انور ایر و ترکیش ایرلاینز اشاره نمود . این فرودگاه دارای 2 باند بتنی با طول 3 هزار متر و یک باند قیری شیاردار با طول بیش از 2500 متر است و در ترمینال مربوط به سفرهای خارجی فرودگاه امکاناتی مانند دستگاه های خودپرداز محلی و بین المللی ، باجه های تبادل ارز ، چندین فروشگاه بزرگ 24 ساعته ، بیش از 20 کافه و رستوران ، سالن زیبایی ، بخش خدمات گردشگری و نمازخانه گنجانده شده تا رفاه مسافران در حال انتظار تامین گردد . برای رفتن به فرودگاه می توان از تاکسی استفاده کرد ولی اگر قصد دارید در هزینه های سفر صرفه جویی داشته باشید بهره گیری از اتوبوس ، خط متروی M1 و سرویس‌های ویژه‌ فرودگاهی هاواتاش مقرون به صرفه تر خواهد بود .
ایرلاین های فعال در فرودگاه آتاتورک استانبول
ایرلاین های فعال در این فرودگاه استانبول شامل اژین ایرلاینز ، ایر کانادا ، اطلس گلوبال ، بلو اکسپرس ، بوراجت ، داغستان ایرلاینز ، دوبروونیک ایرلاینز ، ایزی جت ، ایزی جت سوئد ، فلای دبی ، گرمان وینگز ، جزیره ایرویز ، جت ایر فلای ، اردن آوییایشن ، ایران ایر ، کوبان ایرلاینز ، مولدوویان ایرلاینز ، شرکت هوایی پگاسوس ، ساراتوف ایرلاینز ، شام وینگز ایرلاین، اسپان ایر ، استار لاینز قزاقستان ، اسکای ایرلاینز ، سان اکسپرس ، ترانس آویا ، ترکیش ایرلاینز ، آنادولو جت ، ویز ایر ، یوروپ ایرپست ، ترانس آویا ، وولینگ و ... می باشد که به شهرهای مختلف جهان تردد دارند .
pic264337210001