باتومی بهشت گرجستان

batumi4safarafarin-qpr.jpg
batumi4safarafarin-qpr.jpg batumi1safarafarin-qpr.jpg batumi2safarafarin-qpr.jpg batumi3safarafarin-qpr.jpg batumi5safarafarin-qpr.jpg batumisafarafarin-qpr.jpg
در سالهای اخیر گرجستان مورد توجه گردشگران زیادی واقع شده و مسافران بسیاری برای دیدن جاذبه های آن در قالب تور گرجستان به این کشور سفر می کنند . باتومی و تفلیس از مهمترین شهرهای توریستی گرجستان هستند و طیف وسیعی از امکانات گردشگری اعم از هتل ها ، رستوران ها ، مراکز تفریحی ، مکان های دیدنی و مراکز فرهنگی را در خود جای داده اند و اگر شما نیز قصد سفر به این کشور را دارید با ما همراه شوید تا با باتومی بهشت گرجستان آشنا گردید .
درباره شهر باتومی
باتومی یکی از امن ترین و مهمترین شهرهای گرجستان می باشد که با وسعتی بیش از 1930 کیلومتر مربع در قسمت جنوب غربی گرجستان واقع شده و گردشگری و صنعت توریسم بخش عمده ای از درآمد آن را تشکیل می دهند . باتومی بهشت گرجستان با فاصله ای 400 کیلومتری از تفلیس هم سطح با آب های آزاد بوده و ارتفاع آن از سطح دریا صفر می باشد این شهر مرکز جمهوری خودمختار آجارستان است و شهر اراک ایران یکی از خواهر خوانده های آن می باشد . باتومی (batumi) یکی از مدرن ترین شهرهای گرجستان به شمار می آید و چندین برج و آسمانخراش با شهرتی جهانی در ان به چشم می خورند دیدنی های باتومی از برترین جاذبه های گردشگری گرجستان هستند و کرانه های زیبای دریای سیاه ، آب و هوای مطلوب ، مردمان مهربان و متمدن ، تفریحات متنوع و امکانات گردشگری به روز از دلایل اصلی جذب گردشگر به این شهر می باشد زبان مردم باتومی گرجی است و ساعت آن با ایران 30 دقیقه اختلاف دارد با توجه به اینکه باتومی در منطقه نیمه گرمسیری قرار گرفته و شهری است گرم و پر باران ، کشاورزی در آن رونق داشته و مرکبات و چای از مهمترین مصولات کشت شده در این شهر می باشند بارش متوسط سالانه باتومی ۲۷۱۸ میلی‌ متر و مرطوب ترین ماه سال سپتامبر با بارش ۳۳۵ میلی‌ متر است .
تفریحات رایج در شهر باتومی
باتومی به عنوان یکی از شهرهای ساحلی از بنادر تجاری مهم گرجستان محسوب می گردد و در سواحل خود طیف گسترده ای از تفریحات آبی را برای گردشگران فراهم کرده است که از مهمترین آن ها می توان به غواصی ، تورهای رافتینگ ، قایق سواری ، پاراشوت ، قایق های موزی ، جت اسکی ، فلای بورد ، موج سواری و شنا اشاره نمود پارک آبی باتومی با اینکه بزرگ نیست با داشتن چندین سرسره و استخر برای گذارندن ساعاتی خوش در کنار خانواده مناسب است .
جاذبه های گردشگری باتومی
باتومی بهشت گرجستان دارای دیدنی های بسیاری است که برخی از ان ها تاریخی بوده و برخی دیگر نیز در سالهای اخیر به جاذبه های این شهر افزوده شده اند . پارک دلفین های باتومی با قدمتی بیش از 40 سال آخرین بار در سال 2011 مورد بازسازی قرار گرفته و دلفین های این مجموعه نمایش های مختلفی را اجرا می کنند . بلوار باتومی با انواع مجسمه ها ، صندلی های زیبا و فواره های مختلف در امتداد ساحل کشیده شده و قدم زدن در آن لذت زیادی دارد آکواریوم باتومی که در سال های اخیر به بهره برداری رسیده شامل 4 نمایشگاه به شکل قلوه سنگ می باشد که در ان ها از زیست گونه هایی از دریای اژه ، مدیترانه ، اقیانوس هند ، دریای سیاه و دریای سرخ نگهداری می شود . میدان اوروپاس میدان مرکزی و اصلی شهر است که بسیار عریض بوده و در آن فضاهایی برای فعالیت های ورزشی و فواره های موزیکال اختصاص داده شده است باغ گیاه شناسی باتومی با وسعتی بیش از 110 هکتار 5000 نوع گونه گیاهی را در خود جای داده و در 10 کیلومتری شمال شهر در منطقه ای به نام دماغه سبز واقع شده است جالب است بدانید که از 5000 گونه موجود در این باغ 1200 گونه آن را رز تشکیل می دهد . مجسمه یادبود مدیا ، ساحل سحرآمیز ، موزه‌ فناوری نوبل ، موزه‌ هنر آجار ، فواره نپتون ، موزه استالین ، دریاچه نوریگلی و تله کابین آرگو از دیگر دیدنی های باتومی می باشند که بازدید از ان ها تور گرجستان را دلچسب تر خواهد نمود .
pic436037210001