فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک

suvarnabhumi_3safarafarin-qpr.jpg
suvarnabhumi_3safarafarin-qpr.jpg suvarnabhumi_1safarafarin-qpr.jpg suvarnabhumi_4safarafarin-qpr.jpg suvarnabhumi_5safarafarin-qpr.jpg suvarnabhumi_2safarafarin-qpr.jpg
بانکوک شهری است مملو از تجربه های استثنائی که با جذابیت های فوق العاده ای که در خود جای داده مورد توجه گردشگران واقع شده و به یکی از شهرهای توریستی آسیای جنوب شرقی تبدیل شده است . در این شهر با طیف گسترده ای از دیدنی های تاریخی و مدرن و همچنین کاخ های پر رزق و برق و معابد زیبا مواجه می گردید که جلوه ویژه ای به این شهر بخشیده اند . اگر قصد سفر با تور بانکوک را دارید اولین مکانی که مشاهده خواهید کرد فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک می باشد در ادامه اطلاعاتی در مورد این فرودگاه ارائه می شود با ما همراه باشید .
توضیاتی درباره فرودگاه سووارنابومی
بانکوک به عنوان یکی از شهرهای توریستی تایلند سالانه میزبان مسافران بسیاری است که برخی از آن ها در قالب تور تایلند برای تفریح و گردش به این شهر سفر می کنند و برخی دیگر نیز به عنوان مسافر تجاری بانکوک را برای سفر انتخاب می کنند . این شهر دارای دو فرودگاه قدیمی و جدید می باشد که فرودگاه قدیمی آن دان موانگ بوده و اکنون از آن برای پروازهای داخلی و رفت و آمد خاندان سلطنتی استفاده می گردد و فرودگاه بین المللی سووارنابومی نیز جدیدترین فرودگاه این شهر می باشد که در سال 2006 به بهره برداری رسیده و میزبان پروازهای بین المللی و داخلی است . شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام سووارنابومی از یکی از امپراتوری های جنو ب شرقی آسیا گرفته شده و به معنای سرزمین طلائی می باشد .
اطلاعاتی در مورد فرودگاه بین المللی بانکوک
همانگونه که بیان شد این فرودگاه در سپتامبر 2006 کار خود را آغاز کرده و در زمینی به وسعت 3240 هکتار گسترش یافته است و همچنین با داشتن آمار جابجایی بیش از 55 میلیون مسافر داخلی و بین المللی در سال 2016 و بیش از 90 خط هوایی فعال یکی از پرترددترین فرودگاه های جهان و آسیا می باشد . سووارنابومی با کاربری مسافری همگانی و با كد ياتا BKK در فاصله حدود 25 کیلومتری شرق بانکوک و ارتفاع 2 متری از سطح دریا واقع شده و باند فرود آسفالت ان بیش از 4000 متر طول دارد همچنین برج مراقبت فرودگاه با 132.2 متر ارتفاع بلندترین برج مراقبت در میان فرودگاه های جهان به شمار می رود . فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک مرکز اصلی چند شرکت هواپیمایی بین المللی است که از جمله این شرکت ها می توان به تای ایرویز ، ارینت تای ایرویز ، بانکوک ایرویز و تایی ایر آسیا اشاره نمود . ساختمان پایانه مسافری فرودگاه 563 هزار متر مربع مساحت دارد که از این حیث سووارنابومی چهارمین فرودگاه تک پایانه ای جهان می باشد .
ایرلاین های فعال در فرودگاه بین المللی بانکوک
کایو ایر ، چین ایر ، ایر فرانس ، ایرفلوت ، ایندیا ایر ، ماکائو ایر ، ماداگاسکار ایر ، بانکوک ایرویز ، ایرلاین بیمن بنگلادش ، بیزینس ایر ، بریتیش ایر ، دیتا ایرلاینز ، ایرلاین امارات ، ایرلاین الاتحاد ، خلیج ایر ، هپی ایر ، جت ایر وی ، جت استار ایر ویز ، ایرلاین کی ال ام ، ایرلاین فیلیپین ، ماهان ایر ، ایرلاین لوفتهانزا ، ایرلاین مالزی ، عمان ایر ، ایرلاین تایی ، تایی اسمایل ایرلاین ، ایرلاین قطر و ترکیش ایرلاین فقط بخشی از ایرلاین های فعال در فرودگاه بین المللی سووارنابومی بانکوک می باشند .
در این فرودگاه برای راحتی مسافران امکانات متنوعی فراهم شده که برخی از آن ها عبارتند از : صرافی ، رستوران‌ها و کافه‌ها ، اینترنت پر سرعت رایگان ، دفتر پستی ، کیوسک های مخابراتی رایگان تا سقف ۱۵ دقیقه ، بخش امانات ، بسته بندی ، فروشگاه های متعدد ، آرایشگاه ، مرکز ماساژ و زیبایی ، اطلاعات ، مرکز پزشکی ، بخش خدمات گردشگری ، نمازخانه ، دکه مطبوعات ، فضای مخصوص کشیدن سیگار و بخش اشیای گمشده .
pic606037210001