تایلند و دلیل جذابیت آن...

Thailand1.jpg
Thailand1.jpg Thailand2.jpg Thailand3.jpg Thailand4.jpg Thailand5.jpg Thailand6.jpg Thailand7.jpg Thailand8.jpg Thailand9.jpg Thailand10.jpg Thailand11.jpg
هر ساله حدود بیست میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان به تایلند سفر می‌کنند
سفر به تایلند
هر ساله حدود بیست میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان به تایلند سفر می‌کنند که به نسبت جمعیت 70 میلیونی این کشور، آمار قابل توجهی است به ویژه اینکه آمار گردشگران با سرعتی چشم گیری رو به افزایش می باشد. این کشور با هوای استوایی خود، به ویژه برای گردشگران ایرانی که عمده کشورشان از مناطق خشک و نیمه خشک به شمار می‌آید، جذابیت‌های مختص خود را دارد و در ایام تعطیل نوروز، میزبان ایرانیان زیادی میباشد.دلایلی که باعث جذابیت تایلند در نگاه اول مشخص است که اولاً آب و هوای استوایی در این کشور به جز در فصل های گرم و بارانی، به جذابیت گردشگری در این کشور کمک فراوانی کرده است. اما علاوه بر آن ساخت معابد و موزه‌ها، پارک‌ها و رستوران‌های مجلل زیبا و مانند آن نشان می‌دهد یکی از اهداف مدیران این کشور جذب گردشگر بوده است. عامل سوم نیز به بافت‌های قدیمی در روستاها و شهرهای تاریخی بازمی‌گردد که به ویژه در تضاد با ساختمان‌های بلند و مدرن، جذابیت خود را بیشتر نمایش می‌دهد.

جذب گردشگران
مسأله دیگری در نگاه اول باعث جذب گردشگران است که از کشورهای مختلف و از جمله ایران به تایلند سفر می کنند. موزه‌ها و معابد قدیمی، باغ گلها و دوچرخه‌سواری، بافت‌های قدیمی و غذاهای سنتی، باغ وحش و آکواریوم تونلی و ... همه نشان می‌دهد بسیاری از گردشگران برای استفاده از این اماکن به تایلند سفر می کنند و نمی‌توان به همه آنها به یک چشم نگریست. این انصاف نیست که تصور کنیم تورهای تایلند برای همه مسافران این مار خوش خط و خال جنوب شرقی آسیا مساوی با روابط آزاد جنسی می باشد. گر‌چه نمی‌توان این انگیزه را در برخی گردشگران انکار کرد، اما نسبت دادن آن به همه مسافران تایلند، هم اشتباه و خلاف حقیقت است که در عصر اطلاعات،غیر قابل بخشش و نشانه جهل است و هم تهمتی بزرگ در حق هموطنان عزیزمان است.
pic503965210001