کلیسای لازاروس

Lazarus-Church1.jpg
Lazarus-Church1.jpg Lazarus-Church2.jpg Lazarus-Church3.jpg
کلیسای آژیوس لازاروس در واقع به نام فردی است که حضرت مسیح وی را زنده کرد.
کلیسای آژیوس لازاروس
کلیسای آژیوس لازاروس در واقع به نام فردی است که حضرت مسیح وی را زنده کرد. بعد از این اتفاق یهودی های منطقه وی را تبعید می کنند و او نیز وارد اورشلیم می شود و در آن جا مستقر شده و بعد از مدتی هم به لارناکا می رود. وی مدت زمان عمر خود را بعد از تولد، به صورت کشیش سپری می کند. وقتی که مرگ مجدد این فرد فرا می رسد وی را در همین محل به خاک می سپارند. در واقع این محل جایی بوده که به کشیشی می پرداخته است.
تاریخ ثبت
بعد از وفات وی بر روی او یک بنا می سازند اما در تاریخ ثبت شده که جسد وی دوبار نبش شده است و در دو مکان دیگر وی را دفن کرده اند. به هر حال مقبره ی وی هنوز پا برجاست. این کلیسا در اواخر قرن نهم ساخته شده است و طراحی بسیار جذاب دارد چرا که از سبک بیزانس استفاده شده است. این کلیسا در اصل یکی از سه کلیسایی است که با سبک بیزانسی ساخته شده و از دوران بیزانس باقی مانده است. این کلیسا یک موزه دارد که در آن اشیای گرانبها و اسناد مهم نگهداری می شود. در زمانی که اجناس و موارد داخلی این موزه در حال انتقال به قلعه لارناکا بود متاسفانه اشیای آن دزدیده شد و بعد تنها یک سند بی ارزش باقی ماند. امروزه در آن از اشیای مذهبی نگهداری می شود که از شهرهای دیگر وارد کرده اند.
موزه‌ بیزانسی
موزه‌ بیزانسی نیز در داخل محوطه‌ کلیسای لازاروس قرار دارد و مجموعه ‌‌ای از آثار باستانی، سکه‌ ها و اشیای تاریخی قبرس را در خودش نگه داشته.
pic574075210001