موزه قوم نگاری در پافوس

Paphos-Ethnographic-Museum.jpg
Paphos-Ethnographic-Museum.jpg Paphos-Ethnographic-Museum1.jpg Paphos-Ethnographic-Museum2.jpg Paphos-Ethnographic-Museum3.jpg Paphos-Ethnographic-Museum4.jpg Paphos-Ethnographic-Museum5.jpg Paphos-Ethnographic-Museum6.jpg Paphos-Ethnographic-Museum7.jpg Paphos-Ethnographic-Museum8.jpg
زیبای این موزه به قدری است که مراسم ازدواج خود را در این مکان انجام می دهند...
موزه یک باستان شناس
این موزه در گذشته موزه هنر مردمی تا 1971بوده است. موزه در حال حاضر به خانه به مجموعه ای از هنر از قرن 19 و 20این موزه قوم نگاری خصوصی است و گفته می شود ثروتمندترین موزه در تمام قبرس و این موزه در پافوس متعلق به آقای جورج الیادس می باشد.

آقای الیادس علاقه عمیق در تاریخ، باستان شناسی، هنر مردمی، و ادبیات، داشته و به جمع آوری گنج خود بیش از نیم قرن تلاش کرده است.

ویژگی های مجموعه...
این مجموعه خصوصی که به شکل یک موزه فرهنگ شناسی در پافوس در جزیره قبرس شناخته شده است، هر نوع از وسایل و اجناس پیدا شده و یا اهدا شده در دسته بندی خود و در اتاقی مخصوص خود نگهداری می شود.

در کل مجموعه دارای این اجناس فوق العاده خاص و تک است :عتیقه جات- سینی- سبد-فوتبال-غربال-هنر کنده کاری چوب- جواهرات-پرده های نقش دار-محصولات بافته شده- سفال- گلدوزی- لباس های ملی-سفال قرن 19- جواهرات-سفال- سکه- فسیل پیدا در گودال یک باغچه- اجاق گاز چوبی برای پخت نان-در یکی از شبستان با توری سنتی لفکارا و لباس گذاشته شده است.

هر یک از مجموعه دسته بندی شده در یک اتاقی گذاشته شده است.موزه فرهنگ شناسی یک محل عالی برای مشاهده سابقه زندگی مردم منطقه پافوس از زمان باستان تا به امروز چگونه بوده است.

ویژگی های منحصر به فرد...
در طول سفر خود می توانید به نمایش لباس روستایی، سنتی مبلمان چوبی ،ابزار کشاورزی، مقالات بافته شده، ظروف آشپزخانه، و آثار باستانی خاک رس.ببینید و لذت کامل در یک روز را ببرید و یک راه عالی یاد گیری منطقه و سنت حاکم بر آن است.

زیبای این موزه به قدری است که مراسم ازدواج خود را در این مکان انجام می دهند، موزه فرهنگ شناسی روزانه باز از جمله روزهای یکشنبه است.

pic582135210001