تپه آفرودیت پافوس

pophos-AphroditeHills-1.jpg
pophos-AphroditeHills-1.jpg pophos-AphroditeHills-2.jpg pophos-AphroditeHills-3.jpg pophos-AphroditeHills-4.jpg pophos-AphroditeHills-5.jpg pophos-AphroditeHills-6.jpg pophos-AphroditeHills-7.jpg
تپه آفرودیت به یک تفریحگاه ساحلی در منطقه پافوس، قبرس است.
فلسفه آفرودیته یا آفرودیت
در اسطوره‌های یونان فرزند پادشاه خدایان زئوس و حوری دریایی دیونه، الهه عشق، زیبایی و شور جنسی است. در اساطیر رومی با ونوس قابل قیاس است و کوپیدو پیام رسان عشق بود. او بجز زیبایی‌اش صفت مشخصه‌ای ندارد، اما پیوند او با باروری طبیعت ممکن است با گل‌ها یا ساقه‌های پیچیدهٔ گیاهان نشان داده شود. نمادهای او دلفین، نیلوفر آبی، گل رز، گوش‌ماهی، فاخته، گنجشک، آینه، قو و کمربند هستند.
تپه آفرودیت
تپه آفرودیت یک تفریحگاه ساحلی در منطقه پافوس، قبرس است.تفریحگاه تپه آفرودیت بعد از معبد الهه آفرودیت تقریبا با یک مایل فاصله دورتر قرار دارد در بین تپه در یک دامنه طبیعی بنا شده است دارای ویژگی های بسیاری است مثل آب و هوای مدیترانه ای با معماری فرنگی رومی.

این مجموعه دارای چندین رستوران، بازاری سنتی برای خرید سوغات، یک کلیسای کوچک، یک گالری هنری، چشمه ای جوشان، دریاچه ابگرم، زمین بازی گلف، باغ های زیبا و معطر با پوشش گیاهی متنوع طبیعی و امکانات تفریحی دیگر یکی از بهترین مراکز تفریحی پافوس به شمار می رود.

pic125035210001